„Čekali jsme od sebe mnohem víc," přiznal na rovinu hlubocký zadák Jan Čutka, zklamaný z teprve druhé porážky SKH Hluboká v sezoně.

I když ji přijal sportovně, konstatoval, že bez některých klíčových hráčů měl favorit proti Sharks ztíženou roli. „Nebyly s námi opory, které jindy střílí góly a drží nás nad vodou, třeba Petr Ondrejec. Nebyl ani Kamil Ťoupal, a to je dost znát," nezapomněl obránce na „letošní" posilu, když počítal ztráty.

Jan Čutka připustil, že Hlubočtí mohli soupeře podcenit. Rychlé vedení hokejistů Sharks by tomu i nasvědčovalo. „Sharks se celou sezonu drželi na chvostu a dostávali příděly. Na konci sezony ale posílili, vidím u nich nové kluky, kteří se údajně nedostali v Krumlově do áčka. Tady řádili, bruslařky jsou na tom dobře, přihrají si… U nás vpředu hrál akorát Standa Bednařík a Honza Michalec. Vzadu je my, nezkušení beci, nepodpoříme," hledal Jan Čutka příčiny porážky na úvod okresního play off.

Pokud by rozhodovalo skóre, měli by hráči SKH v odvetě za čtrnáct dní hodně těžkou pozici. Takto je postup do dalších bojů nadále otevřenou záležitostí. „Naštěstí je jedno, o kolik gólů jsme prohráli. Kdybychom se sešli v plné sestavě, tak bychom je dokázali porazit. Odveta je v době jarních prázdnin, tak uvidíme," netroufá si teď Čutka odhadovat sestavu ani šance svého týmu na postup do dalších bojů.

Řadu otazníků vidí i další bek Radek Vácha. „Nerozhoduje skóre, ale vzájemné zápasy. Hodně bude záležet na tom, jak se sejdeme. V sobotu jsme měli jednu pětku silnou a druhou slabší. Doufám, že u nich dáme dohromady lepší sestavu, že přijdou některé opory a vyhrajeme," prohlašuje bojovně Radek Vácha.

Utkání probral se spoluhráči během tradičního rautu. „Pár věcí se vytklo, atmosféra je ale pořád dobrá. I když hrajeme hokej pro žízeň, jsou mezi námi bývalí vrcholoví sportovci a nikdo nechce prohrát," ujistil Radek Vácha.