Dva zápasy rozhodnou o tom, zda Českobudějovičtí zůstanou v krajské lize, anebo postoupí a přivedou pod Černou věž vysněnou II. ligu.

Do Špergerovy útočné formace se dnes proti Mělníku vrátí David Nedorost, který normálně trénoval. Otazník visí nad Jaroslavem Korbelou a jeho kolenem. „Měl by přijít na trénink, věřím, že se zapojí," říkal ve čtvrtek odpoledne kouč Rudolf Suchánek starší.
Nemoc vyřadila ze hry Lukáše Vomelu a Dalibora Mikeše. „Ostatní kluci jsou v pořádku a těší se. Je to vyvrcholení celé sezony," připomíná trenér servismanů.

Cíl je všem jasný od začátku sezony, kdy doplnily kádr další posily: Šperger, Jindra, Zich… „Jak manšaft, tak vedení by si zasloužily, aby se tady hrála druhá liga," říká Suchánek, který v týdnu sbíral postřehy o soupeři z Mělníka. „Ptal jsem se trenérů, kteří pro němu hráli, takže nějaké poznatky mám, ale nechám si je pro sebe," tají trenér, co se v zákulisí dozvěděl o mistru Středočeského kraje.

I když jde o postup, tvrdí, že v řadách David servisu nepanuje nervozita. „Určitě ne," kroutí hlavou. Tým je zvyklý hrát pod tlakem. Po vítězství v základní části zvládl play off krajské ligy a vyhrál také kvalifikační skupinu. Teď jej čeká finále… „Jsme nažhaveni. V úterý jsme měli perfektní trénink, líbilo se mi to. Připravíme se na poslední dva zápasy. Není, na co se šetřit, vydáme ze sebe všechno," slibuje kouč Rudolf Suchánek.

I když nechce hovořit o roli favorita, svému celku věří. „Máme dobrý manšaft. Zase půjdeme do zápasu s pokorou, chceme hrát svoji hru a věřím, že pak to dobře dopadne. Držíme se při zemi," prohlašuje českobudějovický kouč.

Páteční duel začíná v 19.45 hodin. Vítězné vykročení do série s Mělníkem je pro David servis na domácím ledě hrozně důležité. Rudolf Suchánek zve fanoušky do Pouzarovy haly. „Doufám, že přijde hodně diváků, aby nás podpořili." Jedním dechem připomene, co je ve hře: „Když to zvládneme, budeme hrát třetí nejvyšší soutěž."

Bude platit okřídlené klišé, že udělat poslední krok bývá nejtěžší? „Sezona je strašně dlouhá a my už těch posledních kroků máme za sebou spoustu," usmívá se Rudolf Suchánek starší.

Odveta je na programu v neděli v Mělníku. Hraje se na body i skóre. „Soupeř je nevyzpytatelný a jistě kvalitní, když došel tak daleko. Určitě máme respekt," tvrdí trenér.

Servismani se pokusí nejen vyhrát, ale když to půjde, také doma dosáhnout co nejlepšího skóre: Při rovnosti bodů určí vítěze brankový rozdíl ze dvou zápasů. „Pro nás je určitě výhoda, že začínáme doma," míní Rudolf Suchánek st. a těší se na pěknou atmosféru v Pouzarově aréně. „Zvu všechny, ať přijdou fandit, protože kluci si to zaslouží," láká fanoušky na poslední hokej.