V našem pátečním seriálu píšeme více než o hubnutí o zdravém životním stylu a o tom, jak celoživotně udržovat změny, k nimž dospějeme redukcí váhy. Objevujeme nové suroviny, které našemu tělu prospívají a díky nimž si můžeme i jídelníčky zpestřit.

Nedávno jsme se v redakci bavili o kvalitě potravin a došlo i na pojem „potraviny bez lepku". Jistě jste si při nákupu všimli, že u některých výrobků, například uzenin, bývá přívlastek „bezlepkové". A proč je taková informace důležitá? Roste totiž počet těch, kteří jsou na lepek v potravinách alergičtí, zvětšuje se i počet celiaků, kteří se musí lepku programově vyhýbat. Ale nakonec kdo by chtěl jíst v šunce různé i zdraví neprospěšné náhražky? Je to tedy užitečné vědět pro nás pro všechny.

Pozvala jsem do redakce dvě sympatické ženy, mladé maminky, do jejichž osudů lepek zasáhl. Marie Škopková musí s touto nemocí, kterou u ní rozpoznali až v pozdějším věku, žít a nemocí trpí i malá dcera Radky Vrzalové. Ale protože má šikovnou maminku, která si umí na věci zajít, slovo „trpí" není až tak na místě. Radka má v zásobě velké množství receptur, díky nimž je u Vrzalů jídelníček pestrý a zároveň zdravý nejen pro nemocnou holčičku. Dnes nám poskytla recept, který jistě uvítají ti, co musí dodržovat bezlepkovou dietu, ale i ti, kteří chtějí udělat něco navíc pro své zdraví.

O rozhovor jsem požádala Marii Škopkovou, předsedkyni Sdružení jihočeských celiaků, o. s., které sídlí v Českých Budějovicích.

Čím se vyznačuje bezlepková dieta?
Bezlepková dieta je zatím jedinou léčbou pro pacienty, kterým byla diagnostikována celiakie, alergie na lepek nebo kožní forma celiakie, tak zvaná Duhringova dermatitida. Celiakie a Duhringova dermatitida nejsou v současné době vyléčitelné. Bezlepkovou dietou jsou odstraněny projevy těchto nemocí, ale samotnou nemoc vyléčit nelze. Proto je bezlepková dieta celoživotní.

Bezlepková dieta znamená úplné vyloučení lepku (glutenu) z potravy. Lepek je bílkovinný komplex, obsažený v povrchové části obilných zrn. Je obsažen v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu. Je tedy nutné vyřadit veškeré potraviny, které jsou z těchto obilovin vyrobeny. Nezbývá než při nákupu podrobně číst etikety výrobků.

A co „zdraví" lidé, doporučila byste jim vyhýbat se lepku?
V posledních letech roste zájem lidí o zdravou stravu. Mnoho už jich zjistilo, že když každý den nesní tolik výrobků a pokrmů z bílé pšeničné mouky, cítí se lépe, jsou méně unavení, mají více energie. Pšeničná mouka se používá jako levné pojidlo a nastavovadlo hlavně u levnějších, méně kvalitních výrobků. Stačí si porovnat například špekáčky. Ty bohatě nastavované pšeničnou moukou se vám po opečení rozmělní na kaši, ty poctivé, většinou bezlepkové, se opečou krásně dokřupava. Proto je dobré, u bezlepkářů nutné, číst etikety. Například u uzenin porovnávat obsah masa, dívat se, zda je použita pšeničná mouka, pšeničný škrob a podobně.

V seriálu Krabičkový tým Deníku sbíráme zkušenosti s přípravou celodenní vyvážené stravy. V doporučených potravinách pro bezlepkovou dietu je mnoho surovin, z nichž běžně „krabičkáři" vaří, aniž by potřebovali jíst bez lepku.
To nejste sami, příznivců bezlepkové diety je stále více. Právě k ní přistupují ti, kteří ji dodržují v rámci zdravého životního stylu společně s omezením tuků a cukrů. Dodržují ji prostě proto, že chtějí jíst kvalitně, aby se cítili dobře, nezatěžovali svůj organismus a dělali něco pro své zdraví.

Říkáte, jak je důležité číst etikety. Někdy je s tím potíž, písmenka téměř nečitelná. Dají se bezlepkové výrobky vůbec rozeznat od ostatních?
Bezlepkové výrobky musí být dle platné legislativy označeny slovy „bez lepku". Hodně výrobců přidává pro rychlejší orientaci i přeškrtnutý pšeničný klas. Bezlepkové výrobky jsou už naštěstí k dostání relativně ve všech hypermarketech, některé se na ně i specializují. Velký výběr je i ve zdravých výživách. Ale ve srovnání s nabídkou a možnostmi bezlepkového nakupování například ve Finsku, Švédsku nebo Itálii máme u nás stále co dohánět. Přehled, kde bezlepkově nakupovat, najdou zájemci na webu www.celiakie-jih.cz.

U pultů s bezlepkovými výrobky však musíme vyndat z peněženky mnohem víc peněz. Přispívají zdravotní pojišťovny alespoň pacientům s celiakií?
Nyní už je hlavně bezlepkové nakupování snazší než před deseti lety. Tehdy se dalo koupit pouze pár druhů bezlepkových potravin ve vybraných obchodech a velmi zřídka v supermarketech. Problémem právě zůstává jejich cena. Například kilogram mouky stojí zhruba osmdesát korun, záleží, v jakém obchodě a od jakého výrobce, můžete ji koupit také třeba za 120 korun. Přestože je bezlepková dieta pro celiaky jediným lékem, zdravotní pojišťovny na ni nepřispívají, respektive jich přispívá pět, a to jen velmi symbolicky. Přehled přispívajících pojišťoven lze také najít na našem webu. Nicméně celiaci jsou velmi kreativní a dokážou vařit a péct bezlepkově chutně a velmi dobře využívat levnější bezlepkové suroviny. Mezi ty patří kukuřičný, bramborový škrob, rýžová mouka, krupička, zahušťujeme pokrmy rozstrouhanou bramborou a podobně.

Proč vzniklo Sdružení jihočeských celiaků a co je jeho náplní?
Naše sdružení vzniklo v roce 2004 a nyní máme skoro 160 členských rodin. Našimi členy jsou nemocní s diagnózou celiakie, Duhringovou dermatitidou, alergií na lepek. Myslíme si, že ač stoupá počet nemocných, informovanost lékařů i veřejnosti o těchto chorobách je stále ještě nedostatečná. Většinou trvá velmi dlouho, než je pacientům stanovena správná diagnóza.

Když už pacienti diagnózu znají, nemají dostatek kvalitních, ucelených informací, jak se stravovat, kde nakupovat, jak bezlepkově vařit, také potřebují vědět, že v tom nejsou sami. Hodně náročné jsou začátky s bezlepkovou dietou u dětí. Jak jim vysvětlit, že nemohou jíst to, co jejich vrstevníci? Sami rodiče leckdy tápou a potřebují poradit. A proto je tu naše sdružení. Zodpovídáme mailové dotazy, zasíláme členům přehled bezlepkových novinek, pozvánky na akce.

Pořádáme dvakrát ročně schůzky v prostorách budějovické nemocnice, kde seznamujeme naše členy s bezlepkovými novinkami v legislativě, na trhu apod. Přednášejí nám gastroenterologové a představují se výrobci bezlepkových výrobků, kteří v rámci prezentace prodávají za snížené ceny. Pro zájemce pořádáme kurzy bezlepkového vaření a pečení. V partnerských prodejnách zdravé výživy mají naši členové slevy. Snažíme se alespoň trochu zpříjemnit bezlepkářům život s dietou. Pokud by někdo chtěl informace o našem sdružení, mohou mě kontaktovat na mém e-mailu skopkova@celiakie-jih.cz.