Je velmi povzbudivé, že některé členky již půl roku na sobě pracují a hlavně že změna na nich přináší své výsledky.

Jako například uZdeňky Jochmannové ze Zlivi, která napsala: „Díky krabičkové dietě jsem dala dolů třináct kilogramů, deset centimetrů v pase, patnáct přes boky. V současné době začínám jíst občas klasiku, ale dávám velký pozor, aby se mi váha a velikost zase nevrátily. Úspěch u sebe vidím hlavně v pravidelnosti stravování a v tom, že skončilo večerní dojídání se. Je pryč neustálé hledání nějaké nezdravé dobrůtky." Chce pro krabičkování získat z rodiny i mladou maminku: „Až přestane kojit, tak by také ráda něco shodila. Vidí na mně, že touto dietou to opravdu jde."

Na setkání se těší iEva Fürstová ze Lhenic, která byla v lázních a jak píše, bohužel je to znát. „ Čeká mě opět pěkná makačka," dodává ve svém e-mailu Eva.

Alena Němcová ze Strakonicse vždy těší hlavně na novinky ze světa pohybových aktivit. Slibuji, že v příštím díle se opět k pohybu vrátíme.

Mám už jeden tip na netradiční sport, který opět mohou provozovat všichni bez ohledu na věk a který není náročný na vybavení. Jde o tak zvanýHOOPING. Pamětníci by si mohli vzpomenout na cvičení s kruhem, kterému jsme říkali hula hop. Zábavnou formou jde o to, jak udržet rotující kruh po obvodu těla. Ideálně pomocí tanečních kroků. Hooping prý velmi posiluje svaly na zádech, břiše, rukou i nohou. A za půl hodiny takového cvičení se dá spálit prý přes dvě stovky kalorií.

Kruh je bezvadná cvičební pomůcka. Cvičení s obručí pomáhá dokonalejšímu krevnímu oběhu, posílení svalů celé páteře, dobrému trávení i vyprazdňování. Cvičením zbavíte vaše tělo přebytečného tuku na problémových partiích jako jsou břicho, hýždě, boky a nohy. Pohybem s obručí pozitivně ovlivňujete funkci kyčlí, kříže a celé oblasti páteře. A u hoopingu hraje roli navíc hudba a taneční kroky.

Nevíte někdo, kde se takový sport dá vyzkoušet u nás na jihu Čech? Pokud ano, napište mi na e-mail: alena.pancerova@denik.cz. Vyzkouším a dám vědět.

A protože vás pokračování knihy Domácí krabičková dieta zaujala, tak dnes ještě připojíme pár receptů.

Pro předplatitele regionálního Deníku máme dobrou zprávu. Pokud si publikaci osobně koupíte v Českých Budějovicích v sídle Nakladatelství DONA v Komenského ulici 37, dostanete rovnou 20% slevu, která platí i pro 1. díl. Stačí pouze uvést, že jste předplatiteli Deníku. Věříme, že jsme tím společně s Alenou Doležalovou udělali všem, kteří se rozhodli udělat změnu a jsou našimi předplatiteli, radost.