A protože tato kuchařka se stala pro mnohé členky krabičkového týmu Deníku a nejen pro ně každodenním průvodcem při přípravě stravy, byla jsem zvědavá, co bude ve druhém vydání. Požádala jsem tedy o krátký rozhovorAlenu Doležalovou, která všechny recepty, než je napíše do knih, nejprve zkouší sama na sobě. Díky krabičkám tak změnila podstatně svou postavu a dnes obléká velikost 40, což je za rok krabičkování minimálně o tři čísla menší oblečení. I ona říká, že tělu nedá už ani kilo navíc.

V čem bude druhé vydání krabičkové kuchařky jiné?
Bude zaměřené především právě na vaření, ale i na praktické rady s cílem, jak spořit při vaření hlavně čas.

V první knize čtenáři oceňovali to, že v knize našli i tabulky s údaji o energetických hodnotách jednotlivých potravin. Najdeme je i ve druhém vydání?
Určitě. Když chci, aby kuchařky netrávily v kuchyni zbytečný čas, musíme zjednodušit celý proces. A to právě i díky tomu, že nemusejí všechno zvlášť počítat a vážit. Tabulky v knize obsahují hodnoty potravin s průměrnou váhou.

Jste autorkou mnoha kuchařek, těžko vás něco překvapí. Přesto. Najdeme v druhém vydání nějaké nové objevy?
Vycházela jsem z toho, jak na knihu reagovali čtenáři. Velmi si oblíbili luštěniny a některé zatím málo používané potraviny. Důvodem, proč se zatím běžně z některých surovin nevaří, je to, že se toho některé kuchařky bojí. Proto jsem do knihy zařadila například recepty z bulguru, červené čočky nebo syrovátky. Jsou zdravé, brzy hotové a pro naši dietu velmi vhodné.

A ještě máte připravené nějaké překvapení?
Myslím, že zaujme kapitola o pečení v alobalu, dále jsem do knihy dala receptury na klasická jídla, která jsou ale odlehčená, aby se nutričně vešla do dietního programu. A protože čtenáři mají rádi jídla, která mají chuť, najdou zde i recepty na domácí dochucovadla. Nebudou tak odkázáni na mnohdy velmi nezdravé doplňky nabízené v obchodech.

Pět měsíců jste v kontaktu se členkami krabičkového týmu, které si na společném e-mailu vyměňují zkušenosti. Využila jste některých jejich postřehů v připravované knize?
Určitě, v knize najdou čtenáři nejčastější otázky a odpovědi, které s dietou do krabiček souvisejí.

V infoboxu dnes najdete malou ukázku receptur z připravované knihy Domácí krabičková dieta II.