Tu si také všechny s sebou domů jako dárek odvezly. Na první schůzce jsme hlavně s autorkou knihy Alenou Doležalovou probíraly principy přípravy jídel. Je to velmi jednoduché, protože v knize jsou jídelníčky na sedmdesát dní, a to i s recepturami, takže odpadá různé přepočítávání podle tabulek.Od té doby pracujeme jako korespondenční tým. Slíbili jsme, že naše zkušenosti budeme postupně předávat i dalším čtenářkám a čtenářům, kteří se budou chtít stravovat „do krabiček". Jak vyplývá z našich vzájemných e-mailů, nejhorší je naučit se jíst pětkrát denně, a to pokud možno v pravidelných časech.

Hana Pelechová z Holubova pod Kletí nám napsala: „Pro mě je zatím nejlepší držet se kuchařky, protože můj problém byl s počítáním kilojoulů. Tady si vyberu, na co mám chuť, a nemusím nic počítat. Za necelý týden se daří jíst pravidelně a opravdu nemám hlad a, světe, div se, ani chuť na nic jiného. Na krabičky jsem najela hned minulý pátek a jsem nadšená. Vařila jsem například pro celou rodinu špízy a musím říct, že až na lilek chutnaly všem. Salát z krabích tyčinek mě nadchl stejně jako špenát s rýží. A jsem moc ráda, že se mi daří jíst pravidelně tak, jak mám."

Marie Zíková z Českých Budějovic má dřívější zkušenost s touto dietou jako klientka firmy, jež denně dodává jídla přímo domů. Byla s touto službou spokojená, ale vysoká cena ji odradila od dalšího objednání. Ostatním poradila: „Hlavně nevynechávejte žádné jídlo a pro případ neschopnosti se zrovna najíst mějte u sebe pořád nějakou tyčinku, případně ovoce anebo tzv. suché pečivo, kterému říkám chroupáky. A snažte se dodržovat pitný režim."

Mladá maminka Petra Jansová z Kaplice nám napsala: „Už se moc těším, až budu vařit ty dobroty z knihy. Začínám od pondělí. Jinak mě moc zaujal zeleninový tatarák, který jsme si už doma udělali a chutnal všem."

Z Tábora se ozvala Renata Kainrathová, která má hodně zkušeností s dietami. Orientuje se dobře při nákupu surovin, a tak nám poradila: „V Lidlu se dají koupit některé suroviny s výrazně sníženou energetickou hodnotou. Například Hermelín s 13 % tuku, ochucené podmáslí, kde kromě tradičnějších příchutí, jako je jahoda a broskev, dvě úplně fantastické, stracciatella a pečené jablko, veliká dobrota a jen 1,5 g tuku na 100 ml. Pokud mají bleděmodrou akci linie, dá se koupit hodně pro nás vhodných potravin."

A Renata ještě připojila své osvědčené recepty, které odpovídají principu krabiček: „Do dušené zeleniny přidám nízkotučné tavené sýry a případně trochu rozředím mlékem. Udělá se tím báječná omáčka a má to zase jinou chuť. Z taveného sýra dělám i omáčku na špagety, rozpustím ho v trošce mléka na teflonové pánvi a přidám do uvařených špaget s rozmačkaným česnekem, majoránkou a bazalkou."

Na popud autorky knihy Aleny Doležalové již třetí týden testuji tuto dietu a denně „krabičkuji". Do rodiny jsem s úspěchem přinesla už mnohé z jejích receptů. Vaření nezabere mnoho času. Jednak jsou to jídla jednoduchá na přípravu a jednak mám i pomocníky, díky nimž vařím téměř bez tuku, rychle a hlavně většinou nemusím hlídat ani sporák. Cítím se o mnoho lépe než před měsícem.

Za týden se ke zkušenostem našich čtenářek opět vrátíme. Pokud by někdo ze čtenářů stál o korespondenční výměnu zkušeností, zařadíme ho rádi do týmu Deníku.

Stačí poslat na e-mail alena.pancerova@denik.cz pár řádek o sobě a souhlas se zařazením do souborné e-mailové adresy ostatních členek.