Z Holubova se ozvala Hanka Pelechová. „Držím se, mám dole deset kilogramů a všichni říkají, že je to na mně hodně znát," píše Hanka. V druhé půlce září nastupuje do lázní. Jistě nám dá vědět, jak se jí dařilo i tam dodržovat zásady zdravého stravování. Potkala se s další naší členkou, maminkouPetrou Jansovou, které to nyní prý moc sluší.

A protože stále více čtenářek i čtenářů nachází zalíbení v odlehčené stravě a objevuje netradiční suroviny na přípravu takových jídel, přinášíme vám i dnes recepty z knihy Víme, co jíme od Lenky Žák.

Měsíc září je vyhlášen měsícem biopotravin. Příští pokračování seriálu proto bude právě na toto téma. Je jen dobře, že ve stále více městech máme jako zákazníci možnost nakupovat na farmářských trzích a ve specializovaných prodejnách. Do některých z nich se zajdeme podívat. Připravují totiž i mimořádné bonusy pro své zákazníky.

Měli bychom ještě mít na paměti, že omezením energetické hodnoty jídel přednostně ztrácíme aktivní tělesnou hmotu, tedy svaly. Proto bychom se měli hýbat, abychom se zbavili tuků. Pokud máte vlastní zkušenosti s tím, jak vám pohyb pomohl k vylepšení postavy, dejte mi svůj tip na e-mail alena.pancerova@denik.cz. Je na čase opět jeden díl seriálu věnovat vyplavování nejsilnější povolené drogy endorfinu, hormonu štěstí.