V pátek 9. února, krátce po poledni, vyjížděla hlídka českobudějovické městské policie na žádost revizora dopravního podniku ověřit totožnost černého pasažéra na zastávku MHD Nádraží.

Mluvčí městské policie Věra Školková přiblížila: „Muž totiž u sebe buď neměl žádné doklady, nebo je raději nechal schované uvnitř svých kapes. Měl k tomu totiž pádný důvod. Jak totiž strážníci vzápětí zjistili, po devatenáctiletém muži z Karvinska bylo v té době vyhlášeno celostátní pátrání. Strážníci dotyčného o několik minut později předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR – město.“

Strážníci si ovšem o pár hodin později připsali i další úspěch. V půl čtvrté odpoledne kontrolovala hlídka městské policie Jírovcovu ulici.

Psí policista Mack a jeho psovod si připsali úspěšný zásah.
Zloděj si myslel, jak je chytrý. Čtyřnohý policista Mack mu jeho omyl vysvětlil

„Před jedním z domů spatřila hlídka postávat muže, který se při přiblížení hlídky snažil odvrátit tvář. Jenomže nejen tvář, ale i specifické tetování, strážníky přesvědčily, že se jedná o jim domnělého celostátně hledaného muže. To se také po ověření jeho totožnosti potvrdilo,“ popsala Věra Školková a dodala, že strážníci jedenatřicetiletého muže z Budějovic eskortovali na obvodní oddělení státních policistů.