Přepadení se odehrálo v dopoledních hodinách středy 31. ledna na Husově třídě. Mluvčí policistů Štěpánka Schwarzová blíže popsala: „Muž, který se stal obětí napadení, šel po chodníku a chtěl si zakouřit. Vytáhl krabičku cigaret a zaslechl, že na něj někdo vykřikl, aby mu ty cigarety dal. Nedaleko od sebe viděl neznámého muže, kterému odpověděl, že mu žádné cigarety nedá.“

V tom okamžiku k němu však násilník přistoupil a snažil se mu cigarety vytrhnout. Použil takovou sílu, že napadeného svalil na zem. „Agresor na poškozeného pak klekl a udeřil ho několikrát do obličeje. Toho si všiml řidič projíždějícího vozidla, který z auta na pachatele křičel, aby muže pustil,“ popsala mluvčí a dodala, že pachatel se nejspíš zalekl, protože napadeného ihned pustil a utekl pryč.

Ilustrační foto.
Na jihu Čech se řešilo pět vražd. Vrah malého miminka stále uniká

Případem se začali okamžitě zabývat českobudějovičtí kriminalisté. „Na základě zjištěných informací, které se týkaly především podoby pachatele, dokázali podezřelého do dvou dnů dopadnout přímo v ulicích města České Budějovice. Zadrženému muži (37 let) z Českobudějovicka sdělili obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody až na deset let,“ popsala dále Štěpánka Schwarzová.