Ve čtvrtek 29. února v šest hodin odpoledne vyjížděla hlídka městské policie z Českých Budějovic na oznámení o podezřelých aktivitách v zahrádkářské kolonii v městské části Rožnov.

Mluvčí strážníků Věra Školková upřesnila: „Majitel zahrady, kterému se ztrácelo dřevo, začal pátrat po původci krádeže. Vzápětí zjistil, že oplocení mezi jeho a sousedním pozemkem je poničené. Z komína sousední chaty navíc stoupal kouř a v chatě zjevně někdo pobýval. Jenomže majitelka chaty to s jistotou nebyla.“

Prověřit, zda v chatě pobývá vetřelec, se proto vypravila přivolaná hlídka městské policie. „V době příjezdu však hlídka nezjistila žádné známky vniknutí do chaty, z komína se nekouřilo a strážníci nezaznamenali žádný pohyb. To se ale změnilo, když strážníci provedli opakovanou kontrolu v jednu hodinu ráno,“ popsala dále mluvčí.

Cizí muž, který se ukrýval v chatě pod otevřeným oknem, už věděl, že není úniku. „Když ho strážníci vyzvali k opuštění chaty, zjistili, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého muže z Ústecka. Muž měl u sebe navíc větší množství injekčních stříkaček, které si strážníci převzali k bezpečné likvidaci. O několik minut později předali dotyčného do rukou přivolané hlídky státních policistů,“ uzavřela Věra Školková.