„Z centra ostraha evakuovala přibližně dvě stě osob. Nemáme informaci, že by byl někdo zraněn. Požár je již uhašen, po odvětrání jsme obchod předali majitelce," informovali hasiči na síti X.

Vzápětí ale mluvčí Vendula Matějů upřesnila, že celá akce byla jen cvičením, o kterém nikdo dopředu nevěděl a všichni tudíž reagovali, jako by skutečně hořelo.

Autostop. Ilustrační foto.
Nepoučitelný hazardér, mladý muž stopoval na dálnici, z policie si hlavu nedělal

Celá akce skončila přibližně do hodiny a Mercury opět funguje v běžném provozu. Podle informací Deníku se jednalo o pravidelné cvičení, které je třeba provést, aby se prověřila součinnost všech složek IZS i bezpečnostních opatření obchodního centra. Vše probíhá jako při skutečném požáru včetně evakuace objektu. Cvičení, prováděné v souladu se zákonnými požadavky, zahrnovalo komplexní evakuaci zákazníků a personálu a zásah několika jednotek Hasičského záchranného sboru. „Hasiči přijeli třemi cisternami a za chvíli nás pustili zpátky,“ popsala cvičení ze svého pohledu jedna z prodavaček.

„Toto cvičení, klíčové pro ověření funkčnosti požárně bezpečnostních zařízení a efektivní spolupráce mezi zaměstnanci, nájemci a záchrannými složkami, potvrdilo vysokou úroveň připravenosti našeho centra v případě mimořádných situací. Všechny testované prvky a systémy fungovaly bezchybně, a ukázalo se, že v DOC Mercury jsme schopni rychle a disciplinovaně reagovat na eventuální nebezpečí,“ doplnil mediální zástupce DOC Mercury Tomáš Sazima.

Nedělní nehoda na příjezdu do Českých Budějovic od Dasného.
Nezvládla křižovatku U Cara a odbočila do protisměru, překvapení řidiči bourali

Závěrem cvičení prošli hasiči celým objektem, aby se podrobněji seznámili s požárně bezpečnostními zařízeními a procesy, což přispělo k jejich lepšímu poznání objektu a dalšímu zvýšení bezpečnostních standardů.

„Jsme si vědomi, že tato nezbytná cvičení mohou přinášet dočasné nepohodlí našim obchodním partnerům a návštěvníkům. Proto se všem upřímně omlouváme za případné komplikace. Rád bych zdůraznil, že bezpečnost a ochrana zdraví všech našich návštěvníků a pracovníků centra je pro nás absolutní prioritou,“ uzavírá Tomáš Sazima.