Už tehdy prý byl velký elegán a slečny spolužačky velkou, a mnohdy i paní profesorky tou menší měrou okouzloval hraním na kytaru nebo piano. Už tehdy o sebe zavadili s Adolfem Zikou, starším spolužákem, a z původní tak trochu rivality o sličné slečny se stalo kamarádství doprovázené Petrovým barytonem a hrábnutím mezi kytarové struny.

„Cesta k první oficiální desce ale vedla přes velice trnité pole a několikrát se dokonce ztratila v kukuřičném lánu, aby se zase vynořila někde úplně jinde a po letech napojila na původní prašnou cestičku. Kdesi jsem slyšel, že každá cesta je cíl. A pokud je to pravda, bylo oněch více než dvacet let hudebního zkoušení, zakládání kapel, rozcházení se a zase se dávání dohromady to nejsmysluplnější, co jsme pro sebe mohli udělat. Během té doby se z Petra stal renomovaný, dvakrát ženatý sochař a dvojnásobný otec, který si podmanil své francouzské publikum, a ze mě dvakrát ženatý kontroverzní fotograf a dvojnásobný otec, který si podmanil své německé publikum, dvakrát obletěl zeměkouli a spal v hotelech ve více než 40 zemích světa. To vše nám dalo nějaké zkušenosti a formovalo nás na cestě dál,“ popisuje s úsměvem Adolf Zika.

Před dvěma lety pak Adolf Zika vyjel na návštěvu do Petrova jihočeského ateliéru a prý to bylo s jasným cílem. „Chtěl jsem ho vyprovokovat k další tvorbě a povedlo se,“ říká jeden z nejúspěšnějších českých fotografů. Hned na fleku si vzpomněli a zároveň zahráli něco ze svých „starých fláků“ a následovaly společné zkoušky.

Dva roky utekly jako voda a a porodní bolesti u první desky mají kluci za sebou. Je ale jen Petrova a vychází pod křídly Adolfovy agentury a dostala jméno Deset let v sudu, stejně jako jako jedna z písní na albu.

Hned na začátku se ale slušelo říci, že Petr Brant, vlastním příjmením Schel, pochází z Českých Budějovic, a tak jako první uslyší debutové album právě Jihočeši. Stane se tak 25. června v Klubu Velbloud od 19 hodin. Nutno podotknout, že kdo si Deset let v sudu poslechne, bude okou〜zlen textem a podmanivou hudbou s nádherně zabarveným Petrovým hlasem.