„Láska je to nejkrásnější, co můžeme poznat. Ale terapie není jenom ta krásná láska, ale i ta druhá strana, třeba nevěra: někdo má doma ženu, ale chodí za jinými a je to pro něho terapie. Já se snažím mít 
k lásce hezký vztah,“ říká 38letý rodák z Vimperka.

Na desku, již točil v budějovickém studiu MK Production, si pozval sedm hostů, různé melodické i rytmické nástroje. Snažil se, aby nahrávka byla pestrá, chtěl propojit písničkaření s rockem.

„Myslím, že se mi to povedlo. Nádherný nástroj je pro mě violoncello, písničce dodá hloubku i vážnost. Hodně se mi líbí bicí, rytmika, která tlačí dopředu i pomalou písničku, a i elektrická kytara je skvělá,“ říká Láďa Latka, který naživo vystupuje s houslistou Tomášem Vávrou.

Písničkář Láďa Latka natočil své debutové CD Terapie láskou, je na něm 12 písniček.Texty píše jeho manželka, která ho za 17 let dokonale zná, jsou propojeni. Ve slovech se odráží jejich vzpomínky a pocity. „Díky tomu, jak jsme spolu dlouho, tak když to napíše manželka, je to, jako bych to psal já. O těch věcech si doma povídáme, pak vzniknou písničky. Tak funguje to naše hezké spojení,“ říká.

Na Terapii láskou se objevila i jeho osmiletá dcera Beáta. Dodává mu radost a energii. „Má v sobě exhibicionismus, což já úplně nemám, ona mě učí ničeho se nebát a jít 
s kůží na trh,“ říká Láďa Latka.

Písničkářit si přál již v začátcích, jen neměl odvahu stát na pódiu osamělý, tak se „obalil“ kapelou. Až po 20 letech hraní je na jevišti sám šťastný a spokojený. Jeho první undergroundová kapela ve složení kytara, bongo a bicí se přetavila ve skupinu Lesem se nesem, s níž natočil tři demosnímky. Hráli všehochuť od písničkářských věcí až po metalové. Poprvé sám za sebe to zkusil v roce 2000, v českobudějovické literární kavárně Měsíc ve dne.

„Na dvorečku, bylo to úžasné, ještě to mám na videokazetě. Líbí se mi, jak je člověk sám za sebe, nahý před lidmi 
a musí předat svoje písničky, texty a pocity, které by měly něco vypovídat. Ačkoli text něco vyjadřuje, každý si v něm najde svůj příběh,“ popisuje.

Písničkář Láďa Latka natočil své debutové CD Terapie láskou, je na něm 12 písniček. Snímek ze křtu alba v českobudějovické kavárně Kavkárna.

Album představí mj. na českobudějovickém Buskers festu 
a Budějovickém majálesu, sehnat ho lze na Latkových profilech na facebooku, portálu bandzone i v online katalogu Supraphonu. Hlavně chce ale hrát naživo, aby písně dostal 
k co nejvíce uším. Na CD sehnal i část peněz ve sbírce na serveru Startovač a fascinovalo ho, že se částka vybrala.

A pocit z první desky? „Krásný. Jak to děláme s manželkou a je to takový rodinný podnik, tak je to pro nás niterné, z nás dvou, je to takové naše děťátko, které jsme si vypiplali.“