Přesto se ale tahle staromilská kostýmní podívaná mezi francouzskými detektivkami, americkými komediemi a staršími českými filmy v letním televizním programu neztratí.

Filmy, které natočil podle literární předlohy Anne Golonové Bernard Borderie, mají totiž pro řadu starších diváků svůj věčný půvab. Film Báječná Angelika z roku 1965, který nabídne Prima v pátek večer v hlavním vysílacím čase (20.00), je pokračováním první části Angelika, markýza andělů. Autoři zvolili jednodušší časovou zkratku, než jakou má Anne Golonová ve svém románu, na hlavním ději a klíčových motivech však nezměnili nic.

Poté, co byl hrabě Joffrey de Peyrac na základě králova příkazu zatčen za čarodějnictví a posledního lednového dne roku 1661 upálen na Place de Gréve, krásná vdova Angelika se ocitne mezi ostatními opovrženými u pařížského Dvora zázraků. Je to místo, kde mají svůj bídný domov bandy lupičů, žebráků a invalidů. Tady potkává svého dávného přítele z dětství v Poitou – temperamentního Nicolase, který si mezitím vybojoval pozici vůdce pařížských lupičů.

Nicolas se stane na čas jejím ochráncem, během jedné rvačky žebráků je však zabit. Angelika je nucena začít s nalezenými syny nový život jako hostinská u Kokrháče a později ve vlastním podniku…

Role Angeliky se stala pro herečku Michéle Mercierovou životní postavou, i když později natáčela i jiné filmové a televizní figury (Hlas divočiny, Lady Hamiltonová, Roma bene). Vedle ní se ovšem neztratili ani další herci té doby – Jean Rochefort jako Desgrez nebo mladý Jean-Louis Trintignant v nepřehlédnutelné roli charismatického básníka Špíny.