Představení Netřeba skákat, které spojuje text, hraní i tanec, začíná v 19.30 hodin.

Zatím největší inscenace multikulturního souboru se liší od předchozích titulů, frašky Strakonického dudáka i temnější Komedie s lebkou.

„Zpracovává autentický materiál nasbíraný během posledního roku s cizinci žijícími v Česku. Nahráli jsme přes 20 různých rozhovorů, což tvoří 350 stran textu,“ uvedl jeden z herců Miroslav Boček.

Z interview vykrystaloval nejsilnější příběh Gruzínky Elady. Na jeho základě vytvořila režisérka Tereza Charvátová text inscenace. „Hledali jsme příběh hodný vyprávění. Rozhodli jsme se mluvit s lidmi, zaznamenávat jejich slova a v nich ten příběh objevit, nehledat v knihovnách. Nashromáždili jsme tak velké množství nesmírně cenného materiálu,“ řekla Charvátová.

Soubor se od poslední premiéry zaměřil na vyjádření pohybem, tancem a improvizaci. Příběh postavený na půdorysu antického dramatu kombinuje činoherní i pohybové divadlo, jež je schopné vyjádřit jak dramatické momenty, tak emoce.

S choreografií i tréninky Barevným dětem pomohl Béla Kéri Nagy z baletu Jihočeského divadla. Tvůrčí tým doplňují izraelský skladatel Guy Gelem a výtvarnice Mirela Tůmová a Sylvie Urbancová. Vstupné je 120 a 80 korun.