Autor této písně, litvínovský písničkář Xavier Baumaxa, v úterý zahraje v Českých Budějovicích. A hned dvakrát: od 18 hodin na půdě Café Hostelu v Panské ulici a od 21 hodin v klubu Velbloud.

Baumaxa má ve městě silnou fanouškovskou základnu. Půl roku po jeho prvním koncertě museli organizátoři kvůli velkému zájmu uspořádat vystoupení rovnou dvě.

„Prostor v kavárně je moc pěkný, má úplně jinou atmosféru než klub. První vystoupení bude asi hodinu, ve Velbloudu pak odehraje standardní koncert, který potrvá tak dlouho, dokud bude moci stát na nohou a držet kytaru. Velbloud si oblíbil, protože potřebuje kontakt, a lidé si oblíbili jeho,“ uvedl organizátor Miloš Vaněček.

Písničkář přiveze průřez tvorbou s důrazem na poslední desku Desperanto. Písně prokládá básněmi Em Rudenka.

Café Hostel má kapacitu 40 míst, místa je třeba si zamluvit na čísle 387 204 203. Lístky stojí 100 korun, do klubu Velbloud 150 korun.

SOUTĚŽ

První dva čtenáři, kteří v úterý v 10 hodin zavolají na 387 411 428 a správně zodpoví otázku Na které album nahrál Baumaxa píseň Nowodobé kulty, vyhrají po dvou vstupenkách na koncert ve Velbloudu.