Dvě zpívající violoncellistky Dorota Barová a Andrea Konstankiewicz se hudbě věnují od malička, později ji studovaly. V roce 2000 se setkaly v Brně a založily duo.

„Jejich hudba vychází ze společných improvizací, které postupně propracovávají. Je originální, křehce dynamická, žensky niterná, výrazově bohatá a nesnese žádné škatulkování,“ uvedla za organizátory Ivana Barková.

Alespoň přibližně: muzika Tara Fuki se pohybuje na pomezí vážné hudby, jazzu i folku. Zpívají česky, polsky i francouzsky a koncertují po celé Evropě a střední Americe. Obdržely i cenu české Akademie populární hudby.

Zatím vydaly alba Piosenky do snu, Kapka a Auris. V posledních letech spolupracují s jazzovou kapelou Vertigo Quintet.

Jejich budějovický koncert je součástí cyklu Rebelující dámy české hudby. Ten vznikl před šesti lety v Praze a představil například Ivu Bittovou, Lenku Dusilovou, Pavlu Milcovou nebo Idu Kelarovou. „Letos jsme nově připravili i mimopražskou verzi jako výběr nejúspěšnějších koncertů,“ upozornila Barková.

V Bazilice tak už koncertovala cimbalistka Zuzana Lapčíková. Trojici jihočeských vystoupení uzavře 14. dubna herečka a zpěvačka Bára Hrzánová s kapelou Condurango. Dramaturgem a moderátorem večerů je muzikolog Aleš Opekar, který interpretky v úvodu vyzpovídá, aby měli posluchači možnost poznat je i z jiné stránky.

Vstupné na Tara Fuki činí 180 a 160 korun.