„Letní sezonu jsem se snažila poskládat tak, aby vyšla vstříc hlavně rodinám s dětmi, ale aby si tu to svoje našli i ti, kteří sice stále možnost hry ocení, ale je pro ně důležitá i umělecká kvalita. Téma všech tří expozic je tvořivost – její oslava a nabídka radosti z toho, co nám vzniká pod rukama," řekla ředitelka Sladovny Tereza Dobiášová.

Jako první se dnes otevře Tiskařiště, které se do Písku přesunulo z vídeňského dětského muzea ZOOM. Na několika stanovištích vyzkouší děti i dospělí různé způsoby tisku, dozví se něco z historie či se vcítí do postavy vynálezce knihtisku Johannese Gutenberga.

„Největším lákadlem bude místnost, kde neplatí pravidla a tisknout se může na cokoli a kamkoli," řekl Petr Brůha z oddělení marketingu Sladovny.

Dětem se tak splní sen, jaké to asi je, pokusit se vylepšit nudnou stěnu v obýváku. Oblečou se do bílých plášťů, půjčí si gumové boty, vezmou do ruky razítko, namočí ho do barvy a…

„Tisk je sám o sobě fascinující. Je zábavný, rozmanitý a existuje ho nepřeberné množství forem. Výstava Tiskařiště je hodně funkční a dotažená do detailů. V muzeu ZOOM umí extrémně dobře vytvářet podmínky pro interakci, je to továrna, kde si děti mohou tisknout," řekla ředitelka.

Ve sklepních prostorech, v nichž před pár lety hrálo Divadlo Continuo, jsou nové omítky i podlahy, komfort násobí kavárna.

Tiskařiště bude přístupné denně v pěti časových blocích, potrvá do 16. října. Vstupné je 150 korun, děti od tří do 15 let zaplatí stokorunu.