Letošní ročník bude slavnostně zahájen 1. září v Galerii Rabenštejnská a v době od 7. září do 29. října pak proběhne 7 koncertů. "Zahajovací koncert s názvem Sedm dní na Karlově univerzitě provede Schola Gregoriana Pragensis. Prvním zahraničním hostem je mladý soubor renesanční hudby La Quinta Pars složený z hudebníků z Francie, České republiky, Chile a Japonska. V jejich podání se můžeme těšit na francouzské vícehlasé renesanční šansony a instrumentální skladby," dodává ředitel festivalu Vít Podroužek.

Slavnostní zahájení je 1. září v 17 h v Galerii Rabenštejnská. Více zde.

Na následujícím koncertu pak zazní sefardské a španělské barokní písně. Provede je skvělá španělská sopranistka Beatriz Lafont společně s všestranným Janem Čižmářem.

"I v letošním roce využijeme akustiku krásného barokního kostela na na Dobré Vodě u Českých Budějovic, kde v podání souboru Musica Florea zazní kantáty a árie českých barokních mistrů. Hudební uskupení ANMOEN s Jaromírem Noskem se věnuje interpretaci hudby raného baroka a jejímu propojování se skladbami soudobých autorů. Uslyšíme je v programu Zrození – Zánik – Naděje," zve ředitel.

Kolony aut prodloužila v Českých Budějovicích výstava Země živitelka.
Auta obsadila Budějovice, provoz zahustila Živitelka. Ta potrvá do úterka

Repertoár dechových kapel kolem roku 1620 za vlády českého krále Ferdinanda II. má na svém programu soubor Capella Ornamentata, který se tak po 3 letech vrací do Českých Budějovic.

Závěrečný koncert festivalu proběhne 29. října a provede ho španělský vokální soubor Vandalía pod vedením vynikající sopranistky Rocío de Frutos. Jejich oblíbeným repertoárem je hudba Zlatého věku – Spanish Golden Age. Kromě písní např. Juana Vásqueze tak zazní i Mateo Flecha el Viejo a jeho Ensladas.