„Byli jsme jako jediný sbor vybráni k účinkování na tomto koncertu. Naši členové si zazpívali se známými osobnostmi hudebního světa, s Petrem Kolářem například písničku Jednou nebe zavolá, Petrem Mukem - Stín katedrál. A samozřejmě také závěrečnou píseň speciálně složenou pro slavnostní večer Kapka naděje, kde se střídaly jednotlivé pěvecké výstupy Lucie Vondráčkové, Michala Davida, Petra Koláře, Ivety Bartošové, Petra Muka, Gypsy CZ. a sborového zpěvu. Dostalo se k nám, že píseň sklidila velký ohlas a potlesk,“ prozrazuje Jitka Valentová, sbormistryně ansámblu, který působí při ZŠ J.Š.Baara už jedenáctým rokem.


V rámci projektu Kapky naděje přednesla Carmina známé lidové písně a jejich dramatizace na dětském oddělení v Táboře. „Na děti se přijeli podívat Vendula Svobodová a Petr Muk a záznam celého vystoupení odvysílala Česká televize také v přímém přenosu,“ dodává Valentová s tím, že zvonivé hlásky dětí ve věku 11 až 16 let mohou slyšet už zanedlouho i Jihočeši.


V současné době Carmina sdružuje kolem 170 dětí. Pracuje ve třech odděleních, nejmladší sbor Karmínčata vede Jana Vortnerová, starší přípravný sbor Karmínek Šárka Kodýmová a koncertní sbor Carmina pracuje pod vedením Jitka Valentové. Sbor vystupuje při různých příležitostech doma i v zahraničí, největším úspěchem bylo 4. místo v italském Malcesinu na mezinárodní soutěži Il Garda in Coro 2008. Právě teď se připravuje na šňůru předvánočních vystoupení, která odstartuje už toto úterý v Bazilice a v sobotu 29.11. v 17 hodin rozezní náměstí Přemysla Otakara II. při slavnostním rozsvícení vánočního stromu.


Tradičně v koncertní síni Otakara Jeremiáše si zazpívá 8.prosince s přední českou sopranistkou Pavlínou Senič a hosty ze Státní opery Praha. V Českém Krumlově 12. prosince od 19 hodin s triem Syrael na předvánočním koncertu v Jezuitském sále v hotelu Růže. Všech sto sedmdesát členů sboru uslyšíme na vánočním koncertě sboru 17. prosince v Husově sboru na Palackého náměstí od 17 hodin. Nakonec si zazpívá na radničním nádvoří na vánočních trzích města 19. prosince a o den později s Petrem Kotvaldem a předními sólisty České filharmonie v DK Metropol.