Koncert v Českých Budějovicích- 11. listopadu
- v 19 h v Budvar aréně
- vstupné 490 až 690 Kč

Dosud největší turné ve své historii Chinaski začali 24. října 2017 v Ostravě. Členové kapely se nechali slyšet, že chtějí představit lidem novou desku Není nám do pláče se vší parádou. Budou mít pódium na míru, nebude chybět projekce, uspokojit se budou snažit všechny návštěvníky. Michal Malátný vysvětluje: „Jedna skupina lidí má ráda naše začátky, druhá poslouchá jen naše poslední desky.“ Tři opony budou zdobit stříkané „stencils“ snímky, které nafotil Michal Malátný na cestách. Ty budou ladit s přebalem poslední desky.

PŘIVEZLI Z CEST
Šestičlenná kapela Chinaski poslední rok a půl cestovala po světě. Dostala nabídku hrát pro krajany, Čechy a Slováky, v zahraničí. Na cestách Chinaski nahráli novou desku Není nám do pláče. V Brisbane nahráli například titulní stejnojmennou píseň. Další písničky vznikly v San Francisku nebo na poušti za Los Angels, v Londýně či v Aucklandu.
„Tenhle postupný způsob práce mi přišel bezvadný. Protože, když jste měsíc ve studiu, všichni jsou na začátku natěšení, jenomže ta energie vydrží vždycky týden, pak se to tak malinko rozplizne, a to jsme takhle obešli,“ libuje si Michal Malátný.

BOJOVÝM TANCEM ZLOMÍ SVĚTOVÝ REKORD
Na cestách si oblíbili maorský bojový tanec hakka, který tancují muži do půl těla před zápasy rugby. Zakončili jím nahrávání desky. Seznámili se totiž na Novém Zélandu s Čechomaorem Frankem, který je po skončení nahrávání naučil tento tanec. Jím hodlá kapela Chinaski zakončit také své turné v pražské O2 aréně. Chce s ním zlomit světový rekord, kdy na Novém Zélandu tančilo hakku 8 tisíc lidí. „Když jsme dotočili desku, vsadili jsme se, že pokud O2 arénu vyprodáme, zatancujeme taky. No a teď musíme splnit náš slib,“ říká zpěvák, který bude mít umělé tetování na obličeji, aby se hodil k pěti tanečníkům, kteří přijeli do Čech. „Je to takový rituální magický zážitek,“ láká Michal Malátný.

DORTY A PAINTBALL
Na nové desce Chinaski najdete titulní nostalgickou píseň Není nám do pláče, která je podle kapely o smíření po letech, že už se není kam hnát, hlavně, že se mohou vracet domů, nebo jednou ze současných nejúspěšnějších písní Venku je na nule, která vznikla podle vzoru skládání zvaného „songwritting“ praktikovaného slovenským muzikantem a předskokanem Peterem Aristone. K písni natočili bizarní videoklip s Petrem Čtvrtníčkem, jenž se nechává kapelou (ne)úspěšně bavit, hází po ní dort a střílí paintballové kuličky.

„Oslovili jsme nejdřív Miroslava Donutila. Ten nás velice hezky poslal do háje. Řekl, že je to pro kapelu dehonestující. Nám to nepřišlo ale tak špatný,“ vypráví Michal Malátný. Při natáčení spotřebovali šest dortů a museli mít pod oblečením chrániče. Přesto schytali spoustu modřin.