Organizátoři, k nimž patří především českobudějovická skupina Rybníkáři, Dům kultury a městys Chlum u Třeboně, Divadýlko Mrak a pražská Dillia, nazvali tento dětský festival, konaný pod záštitou jihočeského hejtmana, Pohádkový Chlum.


Skutečně pestrý šestidenní festivalový program zahrnuje kromě řady divadelních či filmových pohádkových představení v různých prostředích také jedinečný zahajovací a závěrečný vodnický průvod, revuální pořad, koncerty a soutěže na souši i na vodě, pohádkovou diskotéku a pohádkový noční les, vodnický jarmark a mnohá další překvapení pro děti i dospělé.


„Kromě Rybníkářů se letos před publikem vystřídají skupiny Nendeto, Starý parník, divadélka Mrak z Havlíčkova Brodu, Bobodivadlo z Jihlavy, pražská Androméda, Kruh z Havířova, Magnet z Bruntálu, loutkové divadlo Xaver z Prahy, místní Sklíčko a mladí hasiči,“ vyjmenovává alespoň hlavní účinkující Jiří Krška z pořadatelského týmu.


„Publikum tvoří nejen nahodilí vodáci a turisté a samozřejmě místní, ale zvykli si za touto letní podívanou jezdit již cíleně celé rodiny, které si směrují dovolenou právě na toto období. A musím dodat, že děti jsou tím nejvděčnějším a nejkomunikativnějším obecenstvem, díky jemuž si nabíjíme baterky i my - dospělí.“