Chtěli byste poznat, jak vytvořit na talíři tu správnou kompozici chutě, vůně a barvy? Pokud je navíc pro vás samotné stolování záležitostí téměř rituální, takže vítáte nejen fyzickou, ale i duševní potravu, nesmíte chybět na malé návštěvě u čínského stolu v Galerii na dvorku.

Zájemci o čínskou kulturu se tam v středu večer přenesou na jeden den do země nebeského draka, aby pronikli do tajů kuchyně a kultury nejlidnatějšího státu naší zeměkoule. „Pro gurmány, ale i laiky jsme připravili čínskou klasiku, což jsou jarní závitky, pak bude k ochutnání pikantní polévka, smažené nudle se zeleninou, nejrůznější variace rýže, čínská mramorová vejce a chybět nebude čínský švestkový likér,“ říká kuchař Pavel Žák z cateringové agentury s tím, že k dispozici budou samozřejmě i čínské hůlky. „A zájemci k nim dostanou také školení,“ dodává.

K lákavému pochutnání budou podle slov vedoucí pořádající agentury M-ARS Marie Kubovcové znít melodie čínské hudby. „Po kotlíkové a staročeské kuchyni jsme se rozhodli pro čínskou. Hodně mě k akci Jeden den v Číně inspirovala taneční skupina Merlin, která bude mít dnešní večer dva vstupy, a to v čínských tradičních kostýmech,“ dodává Kubovcová. Poznat kousek z kultury země, ve které nás čeští sportovci právě reprezentují, můžete od 18 hodin.