MHF Český Krumlov slaví 25 let, a v páteční večer se proto uskutečnil prolog, který byl oslavou tohoto výročí. Doprovodila ho hudebně-obrazová fantazie z minulosti i budoucnosti festivalu.

Efektní obrazová show Vivat festival! se odehrála v noci na jižních terasách českokrumlovského zámku nad řekou Vltavou, diváci ji  sledovali z protějších břehů a z mostů.

Jubilejní pětadvacátý ročník bude připomenutím koncertů některých výjimečných interpretů, kteří na festivalu za dobu jeho trvání vystoupili. Pozvání na MHF ČK 2016 přijali např. Arturo Sandoval, Daniel Raiskin, Roger Isaacs a další. V průběhu tří týdnů se představí i celá řada dalších světově proslulých umělců v čele s hlavní hvězdou 25. ročníku, peruánským tenoristou Juanem Diegem Flórezem.

V rámci MHF Český Krumlov 2016 se uskuteční sedmnáct koncertů, které se kromě tradičních festivalových lokací (Pivovarská zahrada, Zahrada Kooperativy, Zámecká jízdárna, Maškarní sál) budou konat i na dalších atraktivních místech Českého Krumlova, jako jsou např. jižní terasy českokrumlovského zámku, zámecká kaple či kostel a zahrada nově opraveného kláštera.

25. ročník MHF Český Krumlov se koná od 15. července do 6. srpna 2016.