O čem snímek vlastně bude? „Na Šumavě v lese se objeví tělo mrtvé dívky, úplně bez známky násilí. Případ dostane mladá vyšetřovatelka. Ztrácejí se zvířata, nachází se pozabíjená a různé indicie vedou k svátku Samhain a k tomu, že někdo provádí jakýsi rituál,“ líčí Daniel Habrda.

Kompromis. Filmař Daniel Habrda často hledá způsoby, jak skloubit požadavky a rozpočet svého zákazníka.
Klíčový je divák, říká filmař

Kvůli příběhu se byl na horách podívat, studoval pohanství a komunikoval s lidmi, kteří se Šumavou zabývají z historických nebo ezoterických zájmů. „Je to tam protkané takovými historkami a legendami. Keltové i druidové takové rituály skutečně dělali, čerpám z nepodložených legend,“ tvrdí filmař. Těšit se můžete na ponurost, naturálnost a příběh na hraně hororu, který nebude pro slabší povahy. „Dělám ze Šumavy větší divočinu, než je,“ přiznává Daniel Habrda. Spolupracovat s ním bude Jakub Gründler, tvůrce extrémních filmových masek, kterého Daniel Habrda přizval už ke svému absolventskému snímku, pohádce Z pekla do pekla. „Budeme mít totiž záběry z pitevny,“ plánuje režisér.

Režisér Daniel Habrda pohádku natáčel v českokrumlovském Prokyšově sále, na Novém Městě a na nádvoří Městské knihovny.
V nové pohádce Z pekla do pekla čerti k smíchu rozhodně nebudou

V roli hlavní vyšetřovatelky uvidíte Kamilu Janovičovou, která donedávna účinkovala v Jihočeském divadle, než nastoupila do Národního divadla moravskoslezského. I Daniel Habrda ji dobře zná, vždyť hrála v jeho pohádce. „Už od samého začátku ji v tom vidím a roli jsem jí napsal přímo na míru,“ prozrazuje mladý režisér. Jaká bude začínající policistka? „Je to taková nabiflovaná teoretička, která se dostane do extrémní praxe, bude se snažit být dobrá a precizní, nebude se vzdávat, ale bude dělat ze začátku chyby,“ přibližuje její charakter Daniel Habrda. S případem jí pomůže místní lesník. Kdo ho bude hrát, zatím režisér ale neprozradí. „On bude starší, takový její průvodce a spojka mezi ní a místními,“ představuje druhou ústřední postavu. Vztah muže s detektivkou se bude postupně vyvíjet od odměřenosti k parťáctví. „Bude to takový střet člověka, který má blízko k přírodě, a mladé městské holky,“ dodává ještě ke dvojici režisér.

Budějčák Daniel Habrda, student na FAMO z Písku, úspěšně dokončil svůj studentský film, pohádku Z pekla do pekla, s hvězdným obsazením. Snímek měl v neděli slavnostní premiéru.
Na studentské poměry natočil Daniel Habrda velkofilm

V současné době vzniká finální verze scénáře a začínají se domlouvat lokality na natáčení. „Když všechno půjde podle plánu, premiéru uvidíte na přelomu jara a léta příštího roku,“ vzkazuje Daniel Habrda.

Daniel Habrda, režisér z Českých Budějovic, má za sebou několik krátkých studentských a amatérských filmů. V současné době se zabývá hlavně videoklipy a reklamou a pracuje na svém debutu. Vystudoval FAMO v Písku. Je  spoluzakladatelem multimediální společnosti NuArt.