Je to milník v historii kapely. O nové desce Please The Trees si to alespoň myslí její lídr, zpěvák a kytarista Václav Havelka. Nahrávka, jež má název A Forest Affair, přichází na trh právě v těchto dnech.

Své třetí album nahrála táborská skupina v kalifornském studiu Magnolia Records. Klíčový podíl na ní má producent a kytarista Jonathan Burnside. Od konce
80. let spolupracoval s mnoha osobnostmi, ovlivnil zvuk kapel Nirvana, Faith No More 
a řady dalších.

Nová nahrávací zkušenost přinesla ale kapele také ztrátu posledního ze zakládajících členů, který v Please The Trees vedle Václava Havelky zbyl. Kytarista Zdeněk 'Zok' Kadlec album nahrál, ale ještě během dokončovacích prací ze skupiny odešel.

„V nové sestavě ho nahradil David Babka, jenž s Please The Trees úzce spolupracuje již několik let. Prožitek a radost z práce na albu však předčila všechna očekávání a pomohla skupině se výrazně stmelit. A Forest Affair proto kapela cítí jako debut," řekl Marek Čulen ze Starcastic Records, jež novinku vydalo. Sestavu Please The Trees tak nyní kromě Havelky a Babky tvoří baskytarista Miroslav Syrný a bubeník Jan Svačina.

Album A Forest Affair obsahuje deset písniček. Vychází na CD, LP a v digitálních formátech, které lze stáhnout na webu vydavatelství Starcastic Records či na stránkách iTunes.

Please The Trees doposud vydali zatím dvě úspěšná alba Lion Prayer (2007) a Inlakesh (2010). Zpěvák a kytarista kapely Václav Havelka natočil řadu sólových nahrávek pod pseudonymem selFbrush. Do povědomí se skupina dostala také díky spolupráci s pěveckým sborem seniorů Elpida. Tou vyústila kampaň proti diskriminaci seniorů, do které se Havelka předloni aktivně zapojil.