Hra Claudie Danaud nese název Dílo ženy aneb Ach, ta něha našich dam a je v podstatě hereckým koncertem pro tři hlavní ženské postavy, které ztvárnily Alena Plášilová, Bára Švihová a Libuše Bicanová.

Z lavičky do kavárny

Po konzultaci s překladatelem hry Jaromírem Janečkem přesunula režisérka Marie Mašková hru z parkové lavičky do pařížské kavárny a rozšířila počet vystupujících postav o Rogera v podání Jiřího Kaláta a o číšníka, kterého ztvárnil Libor Stach, mimo jiné také asistent režie.
Společná touha po odplatě


Trojici hlavních hrdinek tvoří naprosto odlišné osůbky, které ale spojuje společná touha po odplatě mužskému světu.
Režijní zásahy M.Maškové dokázaly proměnit původní konverzační hru ve vtipnou a neotřelým humorem jiskřící komedii, čemuž napomáhá i převedení myšlenek zainteresovaných dam do namluveného slova do mikroportů.


„V uplynulém ročníku Budějcké Thálie, kterou pravidelně pořádáme, jsme viděli tuto hru v podání jihlavského NaKop Tyjátru a na základě příznivé reakce diváků jsme se rozhodli pro její zařazení do našeho divadelního plánu,“ uvádí za soubor Libor Stach s nadějí, že žhavá novinka repertoáru souboru splní očekávání.


Novou komedii mohou diváci zhlédnout ještě do konce roku, a to 5.prosince od 19 hodin a 30.prosince od 14 a od 18 hodin v sále E.ONu na Lannově třídě.
Předprodej vstupenek je v Městském informačním středisku na náměstí Přemysla Otakara II. a na místě hodinu před představením.