Každoroční jarní únavu vám už začátkem března pomohou rozehnat tři představení , které by mohlo spojovat příznačné cherchez la femme. Komedie Wolfganga Kolhaaseho a Rity Zimmerové vypráví o třech obstarožních sestrách (Květa Fialová, Libuše Švormová, Naďa Konvalinková) Heckendorfových a jejich „opotřebovaném“ sluhovi Rudolfovi (Václav Postránecký), kterého se chtějí zbavit. Štiku k obědu přiveze 6. března v 18 hodin Pražská divadelní agentura V. Hanzlíka.

Vše o ženách nebo o mužích?

Nahlédnout do pěti životních etap v životech patnácti žen, které se mezi sebou prolínají, nechává v pěti příbězích představení chorvatského autora Miro Gavrana nazvaná Vše o ženách.

„Titul je míněn ironicky. V této hře hraje každá herečka pět charakterů a podstata hry spočívá ve schopnosti herecké transformace,“ řekl o své hře autor.

Tři herečky Studia Dva (Jana Krausová, Anna Šišková a Jitka Schneiderová) tak musí na jevišti prostřídat ve „zběsilém“ tempu hned několik charakterů postav. Komedii o mužích, kteří se domnívají, že všechno ví… a to nejen o ženách, je naplánována na 17. březen.

Do prostředí vesnického ochotnického divadla se souborem vytvořeným pouze pánským zastoupením nás zavede 16. dubna Divadlo Bolka Polívky a Divadelní spolek Frída v komedii Pánská jízda. Ženy hrát divadlo nechtějí, přesto se muži-herci rozhodnou nastudovat Tři sestry od Čechova… Jeviště bude v tomto představení patřit spoluhráči Bolka Polívky Jiřímu Pechovi, Martinu Trnavskému, Radimu Novákovi a dalším…

Divadelní komedie pařížské autorky Yasminy Rezy Kumšt (Art), se kterou se v dubnu objeví Divadlo na Jezerce, je v mezinárodních kritikách hitem prvního řádu. Na počátku je obraz, který na první pohled působí jako bílé nepomalované plátno. Ale záleží na tom, jak se na takové umění díváte…
O úspěchu této populární slavné komedie o nerozlučném přátelství, které rozdělí spor o neobvyklé umělecké dílo, svědčí i její herecké obsazení: Jan Tříska, Jan Kačer a Jan Hrušínský pod režijním vedením Jana Hřebejka.

Fenomén nevěra s humorem

Nevypočitatelné aprílové počasí pomůže obveselit představení Divadla Palace Nejšťastnější ze tří. „Vracíme jen divákům to, co jim před pěti lety vzala voda,“ prohlásil ředitel divadla Alexej Pyško. Texty a veškeré záznamy této inscenace, jejíž děj se nevšedním způsobem dotýká fenoménu zvaného nevěra, totiž před sedmi lety odnesla velká voda. Po složitém pátrání po podkladech hry a do znovunastudování se zapojila i velká část původních představitelů, včetně režiséra Vladimíra Strniska. Postavy ztvárňují mimo jiné Ivan Řezáč, Simona Postlerová, Kamil Halbich/ Jan Hájek, Michal Dlouhý/ Tomáš Pavelka a další.

S osobitou úpravu klasického příběhu Don Quijote z dílny legendární dvojice Lasica + Satinský v podání Jiřího Lábuse (Don Quijote) a Oldřicha Kaisera (Sancho Panza) vystoupí 20. května na scéně DK Metropol pražské Divadlo Kalich. 27. května mohou diváci zhlédnout další „sklepáckou“ Besídku naplněnou neotřelými scénkami, skeči, písněmi a tancem. O tyto, ale i jiné humorné a trefné potrhlosti se s vámi podělí: David Vávra, Jiří Fero Burda, Lenka Andelová, Jana Hanáková, Tereza Kučerová, Marta Marinová, Hana Navarová, Bára Trojanová, Lenka Vychodilová a další.

Doutník s pikantní příchutí

Posledním květnovým představením bude pikantní hra finského dramatika Bengta Ahlforse Poslední doutník. V zajímavém představení Divadla na Fidlovačce, které je mimochodem nositelem ocenění Komedie roku 2007, excelují Tomáš Töpfer a Eliška Balzerová. Jako poslední titul jarního cyklu vybrala dramaturgie Petrolejové lampy v podání herců DS Jana Hrušínského.

V rámci druhé letošní řady předplatného, se můžete těšit na čtyři výborně herecky obsazená divadelní představení. Kromě zmiňované hry divadla Palace Nejšťastnější ze tří a komedie Poslední doutník jsou to představení Absolvent divadelní agentury Studio Dva, s nímž do metropole zavítá Ivana Chýlková, a hra Dohazovač, divadla Palace s Kateřinou Brožovou a Alešem Procházkou. Objednávka abonentek je možná na e-mailu: info@metropol-cb.cz nebo na telefonech 382 106 160, 386106 150 do 12.3. 2008.