Stejně jako v minulých letech i v letošní podzimní etapě připravili dvě programové řady po třech vybraných představeních v časovém rozmezí měsíců říjen až prosinec.


„Chceme si své návštěvníky hýčkat a ušetřit jim čas při pořizování vstupenek na jednotlivá představení. Dalším bonusem je i menší cenové zvýhodnění abonentky,“ uvádí důvody pro zavedení této nabídky Jana Švarcová z programového oddělení.

Komedie táhnou diváka

Uzávěrka přihlášek na řadu A připadá na 10. září a již 3. října je na pořadu první zajímavý titul s pražským divadlem Kalich: Je úchvatná, brilantní komedie britského dramatika Petera Quiltera, předestírající skutečný životní příběh bezkonkurenčně nejhorší pěvkyně na světě. V hlavní roli uvidíte Jaroslavu Kretchmerovou, dále hrají Ladislav Potměšil, Jan Maxián, Naďa Konvalinková a další.


Ironická komediální hra Eskymák z Amsterdamu aneb Žádné zprávy od táty bude uvedena 15. října v podání souboru AP Prosper. Vypráví o vědci, který zmizí za polárním kruhem, je považován za mrtvého, ale nečekaně se vrací ke své rodině.


Na divadelní scéně se setkáte s Igorem Barešem, Janem Dolanským / Danem Bambasem, Michaelou Dolinovou / Valérií Zawadskou, Alešem Procházkou / Davidem Matáskem a jinými.

Strakonický dudák svérázně

Poslední listopadové představení řady vyplní Frielovy Lásky paní Katty, balancující na hraně mezi humorem a tragédií.


Osobité Jiřině Bohdalové skvěle sekundují další členové Divadelní společnosti Jana Hrušínského - Simona Stašová / Dana Syslová, Jaroslav Satoranský, Oldřich Vlach / Rudolf Jelínek, Andrea Elsnerová / Tereza Němcová, Jaroslav Kepka a další. Přihlásit se na řadu B můžete až do konce září, do ní jsou zařazeny jako obvykle tři tituly.


Úsměvná, lehce vyprávěná a napínavá inscenace Prokletí nefritového škorpióna od Woody〜ho Allena v režii Ondřeje Sokola s hereckým obsazením: Jan Hrušínský, Kateřina Lojdová, Martin Preis, Miluše Šplechtová, Jaroslav Kepka a další je na programu v říjnu nebo začátkem listopadu. Opět v provedení DS J. Hrušínského.


Josefem Dvořákem svérázně upravenou báji J.K.Tyla Strakonický dudák přiveze do Českých Budějovic jeho divadelní společnost 29. října.

Chystá se jedna česká premiéra

21. prosince můžete zhlédnout českou premiéru současného bulharského dramatika Christo Bojčeva s názvem Orchestr Titanik, tentokrát s Divadlem bez zábradlí.


V netradičním příběhu o daru fantazie a jejím střetu s realitou na opuštěném nádraží připomínajícím loď ztroskotanců hrají Karel Heřmánek, Zdeněk Žák, Bohumil Klepl, Oldřich Navrátil a Vanda Konečná.