Představení, v němž každý z herců mluví svým mateřským jazykem, začíná v 18.30 h.

Soubor, ve kterém fungují Češi a příslušníci jiných národů a společně připravují zajímavá představení, vznikl v loňském roce a svou první premiéru Strakonického dudáka uvedl na podzim v Solnici.

Od té doby se tento kus s mezinárodním obsazením a hraný v češtině dočkal již osmi repríz a na nezájem veřejnosti si nemůže naříkat.

Podle slov režisérky Terezy Charvátové, která také stála u zrodu tohoto divadelního souboru, sice Barevný děti již pracují na další inscenaci, ale Dudák jako první společné divadelní dítě jim jaksi přirostl k srdci.

„Napadlo mě, že bychom si měli zkusit zahrát tu inscenaci zase trochu jinak – že si každý přeloží svou roli do svého jazyka a pak to zkusíme zahrát dohromady. Měla by to být zkouška, jak dalece jsme schopni si rozumět, když nesdílíme jeden jazyk. A je to zároveň krok z naší úzké, české uličky, jakési gesto vědomého otevření se těm zvenku. Diváky to zároveň donutí spoléhat nejen na svoje uši, ale i na náznaky těla, hlasů v nesrozumitelném jazyce. V každém případě to bude zajímavé,“ dodává k experimentu, který můžete nyní zhlédnout, T. Charvátová.