Pětidenní festiválek začíná už v pondělí v půl deváté dopoledne dvoupředstavením DS Lanovka 2, Démonů z Lanovky a DS Lanovka 1. Pod mottem „děti hrají dětem“ mohou diváci v příštích dnech zhlédnout inscenace dvanácti souborů z celých jižních Čech, mezi nimi se představí například: Divadélko Růžek, DS Prdlouši z Jindřichova Hradce, Dramík ZŠ Grünwaldova, Primo teatro Gymnázium Česká, ZUŠ Piaristická nebo Dramatik ZŠ TGM Vimperk.
Jeviště si tak budou předávat jak zkušená soutěžní divadélka, tak školní a studentské divadelní formace.

„Nabídka vystoupení je pestrá, od představení určených pro nejmenší až po středoškoláky. I žánrově se snažíme připravit pestrý program, na repertoáru jsou letos komedie, detektivky, pohádky, taneční vystoupení i divadelní improvizace. Poprvé letos na Divadelní žabce vystoupí tuto středu s pohádkou Perníková chaloupka také děti ze Školy pro neslyšící z Českých Budějovic,“ uvedla za pořádající českobudějovické občanské sdružení Kyvadlo Magdalena Kutišová.

Dodala, že zájem je opravdu velký, vloni zaznamenali na osm set diváků. Podle jejích slov se jednotlivé školy, které jsou pravidelnými diváky, ozývají samy. Výjimkou jsou ale střední školy, kde mnozí ředitelé nechtějí uvolnit studenty z vyučování. Podrobnější informace získají zájemci na telefonním čísle 739 225 561 nebo kyvadlo@ kyvadlo.cz.Vstupné na každé představení činí 10 Kč.