Již potřetí se letos promění v nešťastně zamilovaného Romea, k tomu si poprvé přibere malou roli zbrojnoše v Jedné noci na Karlštejně. Jednadvacetiletý zpěvák z Českých Budějovic Jan Kopečný vystupuje v letních muzikálech Divadla Hluboká, které se hrají pod širým nebem na nádvoří zámku. „Hrát venku je adrenalin. Zatímco jiná divadla řeší, jestli přijdou diváci, nás hlavně zajímá, jaké bude počasí,“ říká.

Dvě sezóny jste hrál hlavní roli v muzikálu Romeo a Julie. Proč jste si k tomu letos ještě přidal Jednu noc na Karlštejně?
Dostal jsem nabídku. Nejdřív jsem si sice říkal, že do company už nepůjdu, že nebudu snižovat laťku, když už mám i hlavní roli, ale nakonec jsem to přijal. Jedna noc na Karlštejně je totiž skvělé dílo pana Bartáka a je tam parta lidí, mezi kterými mám spoustu kamarádů.

Co přesně v muzikálu Jedna noc na Karlštejně hrajete?
Jsem jeden ze zbrojnošů. Je to role komická, vtipná a zároveň dost fyzicky náročná. Zahrnuje totiž hodně pohybu a na scéně jsem déle než Karel IV. Je to také dost jiné než Romeo, protože tam se spoléhám jenom sám na sebe, zatímco tady se musím sehrát s ostatními osmi zbrojnoši.

Musel jste se kvůli této roli učit něco nového?
Připravovat jsem se začal asi před měsícem, ale nevyžadovalo to nic zvláštního. V tomhle byl pro mě kdysi těžší právě Romeo, kvůli kterému jsem se učil šermovat.

Romea si letos zahrajete potřetí. Není to už nuda?
Člověk si samozřejmě po těch letech občas říká, že už toho má dost, ale jak se sezona blíží, tak se zase těším. Přeci jenom hrát Romea na zámku Hluboká je velký zážitek.

Představení se hrají pod širým nebem. Jaké je to pro účinkující?
Je to adrenalin, protože nikdy nemůžeme předvídat počasí. Zatímco jiná divadla řeší, jestli přijdou diváci, nás hlavně zajímá, jestli bude pršet. Navíc hrajeme na dlažebních kostkách a když zmoknou, tak to pěkně klouže.

Při představení se také zpívá naživo. Je to náročné?
Zpívání naživo je běžné u většiny muzikálů.Jako Romeo jsem na place dvě a půl hodiny a mám i docela obtížné party, ale když se na to člověk předem dobře připraví, není to velký problém.

Jak jste se vůbec dostal k Divadlu Hluboká?
Byl jsem ve třetí řadě Česko hledá SuperStar. Díky tomu jsem dostal nabídku nejprve na muzikál Sněhurka a sedm trpaslíků a potom i na Romea a Julii.

Pěvecká soutěž vás znovu neláká?
V SuperStar jsem se dostal mezi dvacet nejlepších kluků a získal díky tomu zkušenosti, které bych jinak sbíral několik let. Znovu bych do toho ale nešel. Jednak to nebylo úplně jednoduché a především nechci být televizním zpěvákem. Chci dělat spíš muziku, která mě baví.

Čemu kromě muzikálů na Hluboké se nyní věnujete?
Zpívám s rozhlasovým swingovým orchestrem v Českých Budějovicích a pro příští sezónu jsem dostal nabídku na muzikál v Praze, jen ještě nevím, jaká to bude role.