Na své vystoupení si Václav Hudeček přizval jako hosty dva houslisty: mladého absolventa Hudečkovy luhačovické akademie Antona Čonka a koncertního mistra České filharmonie Miroslava Vilímce.

„Vzhledem k tomu, že se náš koncert tentokrát koná v kostele, vybrali jsme barokní muziku, která se do tohoto prostředí nejvíc hodí,“ řekl Václav Hudeček.

Ten už je v Třeboni jako doma. Hrál na zámku, ve Schwarzenberské hrobce i v divadle – a pokaždé potkává vnímavé publikum. „Třeboň je nádherné město a lidé zde umí hudbu poslouchat. Mám to tady už zmapované, jen v kostele jsem dosud nehrál, proto se tam velmi těším. Prožil jsem 
v jižních Čechách své dětství 
a podobné vazby má i moje žena, takže k tomu kraji máme citový vztah. Jsme zkrátka Jihočechofilové,“ označil sebe 
i svou manželku.

Se souborem Musica Lucis Praga spolupracuje často, spojuje je pohled na hudbu a sdílená radost z ní. Soubor tvoří muzikanti z České filharmonie a Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Hudební série, kterou připravil tým festivalu Okolo Třeboně, bude pokračovat na přelomu července a srpna, a to na nádvoří radnice. V pátek 
31. července vystoupí rocková Supergroup.CZ ve složení Kamil Střihavka, Michal Pavlíček, Roman Dragoun, Jan Hrubý, Vladimír Guma Kulhánek a Miloš Meier. Den poté na stejném místě představí Bratři Ebenové nové album Čas holin. V dalších dnech rozezní hudba zámecký park: 
7. srpna zahraje Lenka Filipová, 29. srpna Tomáš Klus.

Vstupné na koncert Václava Hudečka činí 390 korun.

(vkc, abi)