Jeho 19. ročník potrvá do příští středy a většina koncertů obsáhne oblouk od starověké přes středověkou k barokní muzice.

Ve čtvrtek od 20 hodin otevře přehlídku v klášterním kostele na Latráně koncert s netradičním spojením, kdy zahrají Marta Gáborová na varhany a Juraj Dufek na středověké dudy. Zároveň se bude křtít svatojakubské poutnické CD souboru Kvinterna a jeho hostů.

„Vybočením bude zítřejší Egypt, příběh prince Amuna, multimediální představení z doby faraona Ramesse II. Je to pro fanoušky, kteří mají rádi alternativu. Snažíme se, aby festival nebyla rigidní věc a abychom ukázali, že nejsme akademičtí,“ řekla organizátorka Hana Blochová. Páteční večer slibuje zpěv, egyptskou harfu i tanec.

Romantismu patří sobotní večer, v neděli zazní milostné písně z hudebního rukopisu Lobkowiczké sbírky v Čechách. Pondělí ovládne barokní loutna a křest historické knihy Mesiáš od krumlovské autorky Rosy de Sar.

Úterní Královské koncerty přinesou hudbu francouzského baroka. „Přijedou vůbec nejlepší hráči baroka v Česku, naše interpretační špička,“ doplnila Blochová. Závěrečný středeční koncert s názvem Amor In Te Spera připomene duchovní milostné písně středověku.

„Stará hudba neznamená jenom středověká, barokní a renesanční, ale i hraní na původní nástroje a ukázku toho, jak se zpívalo,“ podotkla Blochová.

Všechny koncerty se uskuteční v Egon Schiele Art Centru, vyjma čtvrtečního a závěrečného, které se odehrají v klášterním kostele. Začátky jsou ve 20 hodin.

Loni festival přilákal zhruba 1000 lidí. Vstupné se pohybuje od 120 do 300 korun, polovoční slevu mají důchodci, postižení, studenti a vojáci. Lístky lze sehnat v krumlovském infocentru.