Podle organizátorů není a nikdy nebude AFOD akce megafestivalem světového formátu s masovým šílenstvím. Jeho úkolem je přinést fanouškům skvělou podívanou, a to nejen z české metalové scény.

Od pátku do neděle se tentokrát na pódiu vystřídá 24 kapel z České republiky a sousedících zemí. Právě z Německa přijedou dvě zahraniční „metalové smečky“. První z nich je šestice Dark Fortress, která slibuje skvělý melodický black.

Stejný žánr v lehce jiném provedení bude reprezentovat banda Lyfthrasyr. „Démonický vokál, propracované kytary, moderně znějící klávesy a drtivě kulometné bicí s charakteristickým zvukem, to vše zaručuje kvalitní hudební zážitek,“ přiblížil spoluorganizátor festivalu Ivo Doležel.

Dále uvedl, že z české scény bude uvítán představitel death/grindu kapela Isacaarum, z Prahy přijedou Poppy seed Grinder a domácí ligu ještě doplní atmosférická temná kapela Mater Monstifera. Jako speciální host se představí zpěvačka Dying Passion, Zuzana. Jejich show navíc podpoří pyrotechnické efekty.

Přijedou i táborští deathaři F.O.B, která by mohla na festivalu ukázat více z připravované desky Obligation. Dále se objeví kapela Belligerence a milovníci agresivního trash-death metalu si přijdou na své v podobě skupiny Goddamned X, která dorazí z Rakouska. Další skupinou je šumperská stálice české scény Dying Passion.

Energickou atmosféru podpoří paganská skupina Panychida a po roční odmlce se vrátí na scénu Agony.

Zajímavou podívanou slibují organizátoři v podobě přerovské experimentální skupiny Translunaria a skvělou živou show a velice chytlavý death metal předvede Mortifilia. Takzvané „černé vlny metalu“ budou reprezentovat: rakouská old school blacková pětice Samhayn, famozní Avenger a olomoucká kapela Lingam se zajímavými klávesami, syrovými kytarami, ženským a mužským vokálem.

Metal core uslyší přítomní v provedení D.A.D (Jihlava), Proximity (Praha) a pardubických S.I.N.S.I.D.E. Trashový fandové si užijí spolu s Breakdown (Česká Třebová) a Vyňat Resia (České Budějovice). A v novém šatu se na všechny chystají Return to Innocence a Rites of undeath.

Cena vstupenky v předprodeji na letošní ročník festivalu je stanovena na 350 korun na oba dny. Předprodej pouze na sobotu není. Cena vstupného na místě na oba dny je stanovena na 400 korun. Pouze sobota na místě stojí 300 korun.

Podrobné info o kapelách a o programu akce na www.afod.pc.cz.