Noci v Rodanthe

Adrienne si jednoho dne vyjede do přístavního městečka za svou kamarádkou, která vlastní malý hotel s restaurací. Vyčerpaná Adrienne doufá, že si na cestě odpočine a promyslí si, jak vyřešit ty spousty problémů, které ji obklopují.

Největší trable jí dělá záletný manžel, který se chce vrátit domů, a nezvladatelná dospívající dcera. Krátce po příjezdu do Rodanthe se Adrienne dozví, že se k městu blíží velká bouře.

Jediným hostem hotelu je Dr. Paul Flanner (Richard Gere), který neuniká před svým okolím, ale především sám před sebou. Díky bouři se oba ztracenci sblíží, prožijí spolu víkend plný kouzelných chvil a tím odstartují romanci, která poznamená celý jejich život.

Falco

Životopisný snímek o největší rakouské hvězdě populární hudby: dramatizace života Johanna Hölzela známého jako Falco. Filmová kronika popisuje Falcovy začátky na vídeňské hudební scéně, jeho sólový vzestup s “Der Kommissar,” mezinárodní průlom s písní “Rock Me Amadeus” (první píseň od německy mluvícího interpreta, která se stala hitem v USA), jeho bouřlivý osobní život, plný drog a rodinných trablů, až do jeho smrti roku 1998.

Madagaskar 2

K natočení animované komedie Madagaskar 2 měli její tvůrci dva dobré důvody. Prvním bezpochyby byly tržby, které film vynesly na první místo žebříčku úspěšnosti rodinných snímků roku 2005.

Druhým důvodem se stal fakt, že hlavní hrdinové, hýčkané hvězdy newyorské zoo, tragicky zakysli na ostrově u afrických břehů a takový osud jim žádný divák určitě nepřál.

Jenže pokračování jim připravilo taková dobrodružství, že ve srovnání s nimi by byl doživotní pobyt na Madagaskaru tou příjemnější variantou…


SOUTĚŽ s Deníkem a multikinem CineStar


V Hřebejkově novince Nestyda se objevila naše známá zpěvačka. Víte, která to byla? Volejte ve čtvrtek od 10 do 10.05 hodin na telefonní číslo redakce 387 004 719. Vyhrát můžete některou z filmových cen.