Pomineme-li někdejší pravidelná koncertní vystoupení se skupinou Fešáci na jihu Čech, zbývá zmínit se ještě o chalupě na Strakonicku, kde v minulosti zpěvačka trávívala řadu volných dní.

Tuto základnu sice z rodinných důvodů opustila, ale občas zavítá do zdejšího regionu na chalupu svého kamaráda Libora Staňka, několikanásobného držitele zápisů do Guinnessovy knihy rekordů.

Nesporně se také dojmy a zážitky z těchto oblíbených lokalit promítly i do nové Hančiny desky Trocha country andělům, i když nahrávka vesměs vznikala v dejvickém studiu Josefa Laufera, který si mimo jiné s Hankou v jedné z písniček zazpíval.

Kromě něho uslyšíte v albu ještě mladého charismatického zpěváka Romana Slavíka, s nímž Hanka občas vystupuje a pořádá koncerty pro postižené děti, a v americkém tradicionálu zapojily své hlasy také Zuzana a Vicky Stirské. Dalšími hosty jsou pak hudebníci Josef Cepák, Luděk Lerst a Vlastimil Červenka. A pochopitelně také – andělé…

Fandové country nepochybně Hanu Horeckou v posledních letech na hudební scéně postrádali a sama zpěvačka o této pauze říká: „V roce 2003 jsem chtěla zpívání nechat, protože jsem se vrhla do podnikání, ale nebyl to správný krok. Moje nedávno zemřelá matka se na to shora nemohla dívat a vrátila mě na cestu hudby.

A tak v roce 2007 vznikla deska „Best of“ a letos jsem dokončila zmiňované album Trocha country andělům. Někdy mám trochu pocit, jako by opravdu andělé chtěli tu desku natočit sami pro sebe, protože se kolem ní událo tolik záhadností a neuvěřitelností, že si to neumím jinak vysvětlit.“

Skutečně album, v něm naprostou většinu ze šestnácti písniček otextovala sama zpěvačka, je přes svou countryovou melodičnost a dravou, strhující svižnost lehce ezoterické. Při pečlivém zaposlouchání pak objevíte v celkem jednoduchých větách textu nespornou hloubku prožitku a sdělení, čemuž dodává zvláštní rozměr podmanivý zpěvaččin hlas. A to byl i Hančin záměr. Ostatně o svém vztahu k ezoterice a věcem mezi nebem a zemí hovoří i v připravované dvoudílné knize: Hovory se zemřelou matkou a Hovory s andělem.

„Práce na této druhé knize je také důvodem, proč nyní omezuji koncertování. A také přichází léto… V představách o jeho letošním prožití figuruje moře, které moje dcera Juliana tak miluje, plány, které upečeme s druhou dcerou Hankou, až přiletí z Nového Zélandu, kde žije, a nechybí v nich samozřejmě ani návštěva jižních Čech…“ dodává sympatická zpěvačka s úsměvem.