Herec Jiří Mádl začal v Českých Budějovicích natáčet podle vlastního scénáře svůj režijní filmový debut nazvaný Pojedeme k moři. Snímek vypráví příběh desetiletého kluka, který dostane k narozeninám kameru a rozhodne se natočit film o své rodině. Během natáčení narazí na několik záhad i na to, že mu táta občas lže. Chce tomu přijít na kloub, netuší však, jaká nečekaná překvapení skrývají některá rodinná tajemství.

Mádl umístil svůj příběh do Českých Budějovic, kde se také bude film z větší části natáčet. „Výběr nebyl náhodný – je to jeho rodné město, prožil tu dětství a nejedno dobrodružství. Zná ho do posledního puntíku, což se určitě odrazí i na celkové atmosféře filmu," uvedla Mária Dufková z produkční společnosti Bio Illusion Miloslava Šmídmajera.

Hlavní roli Tomáše si zahraje Petr Šimčák z Brna a jeho kamaráda Harise Jan Maršál. Výběru představitelů těchto hlavních dětských rolí, na nichž snímek stojí, věnoval prý Mádl mimořádnou pozornost a sháněl je po celé republice. V rolích dospělých se představí například Ondřej Vetchý, Lucie Trmíková, Michaela Majerníková a Jaroslava Pokorná. Natáčení má skončit začátkem srpna, celkem jde o 25 natáčecích dnů.