Výstavní expozici bude v prostorách radniční galerie hostit partnerské město Lorient. V doprovodném kulturním programu pak vystoupí talentovaný mladý klavírista Jakub Uhlík, který má v Lorientu hned na další den naplánován celý klavírní recitál.

Výstavní kolekci tvoří 45 velkoplošných fotografií s drobnou sakrální architekturou z dílny Jiřího Tillera, z toho dvě třetiny z jižních Čech a třetina z Bretaně. Dále tři desítky obrazů s duchovní tematikou od Miroslava Konráda a Romana Brichcína, dvanáct dřevěných soch Tomáše Štolby a dvacítka dokumentárních panelů s různými kapličkami a božími muky a jejich popisy. To vše doplňuje desetiminutová projekce na dané téma rovněž od Jiřího Tillera.

Náročný projekt

„Na vzniku náročné a obsažné expozice se vedle výše uvedených výtvarníků podílel také Národní památkový ústav, konkrétně Pavel Hájek a Zdenka Paloušová. Je to velice náročný projekt a věřím, že i ve Francii bude mít stejný úspěch, jako v Českých Budějovicích,“ uvedla na závěr Alena Schelová, autorka projektu a organizátorka prezentované výstavy.