Těšit se můžete na velkolepé představení na velkém jevišti. Divadlo totiž bude hrát tentokrát v KD Vltava, kam se usadí až 400 lidí. „Tahle inscenace by měla být výpravná ve velkých kulisách s barevnými zdobnými kostýmy,“ plánuje Vojtěch Adamčík. Uslyšíte písně, které se již objevily v první inscenaci Vojtěcha Adamčíka Cyrano. Jedna skladba přibyla. „Máme novou orchestrální aranž, hudba je upravená a činohra seškrtaná, takže se můžete těšit na lepší tok děje,“ přibližuje staronovou inscenaci. Divadlo obsadilo i nové tváře. „Chceme dát příležitost začínajícím talentům, a to se podařilo,“ dodává.

V hlavní roli se budou střídat tři tváře, z nichž dvě znáte, a to Radomír Švec a Tomáš Vávra. Trojlístek doplní nově známý zpěvák Lukáš Randák.

Projekt můžete od 1. července podpořit na Startovači. Tentokrát hra totiž vyžaduje investici kolem milionu korun. „Nějaké peníze máme od sponzorů. V době koronakrize nebylo však možné sehnat větší množství peněz,“ posteskl si ředitel divadla.

Novinku čeká ještě výroba, zkoušet se začne v listopadu. „S režisérem Davidem Codym jsme se shodli, že vše bude historické, poplatné době, v níž se děj odehrává. Modernizace není v tuto chvíli na místě,“ myslí si Vojtěch Adamčík, který se na titulu podílí autorsky a bude dirigovat. V inscenaci stane na pódiu v jednu chvíli 24 lidí a zahraje 15členný orchestr. S Cyranem pak vyjedou o rok později na turné.

Ve stejném roce také přibude původní taneční autorská interaktivní inscenace, která využije moderních technologií. Kolem Vánoc můžete čekat premiéru dalšího muzikálu. „Získali jsme ho exkluzivně z Velké Británie,“ má radost Vojtěch Adamčík. O co jde, si zatím nechává pro sebe.