VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hudební kurzy Ars Iuvenum chtějí podpořit talenty

České Budějovice - Začátečníci i pokročilí mají příležitost zdokonalit se na mezinárodních lekcích, které se konají od 26. července do 8. srpna.

4.5.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv ZUŠ Hořice

Ačkoliv hlavním cílem mezinárodních kurzů připravovaných obecně prospěšnou společností Ars Iuvenum je podpora mladých talentovaných hudebníků, nemají zde zavřené dveře ani dospělí zájemci.

Letošní hudební kurzy konané pod záštitou města a primátora Juraje Thomy jsou plánovány ve dvou bězích od 26. července do 8. srpna. Pořadatelé zajišťují pro účastníky celkový servis včetně ubytování přímo v centru města a stravování. Podle předběžných informací jsou kurzy již zhruba z půlky zamluvené a zúčastní se jich i žáci z jiných regionů, z Finska, Rakouska a dokonce dva mladí Brazilci. Bližší informace najdete na adrese www.arsiuvenum.com.

Mimořádnou příležitost ke zdokonalení v příjemně stráveném týdnu tak mají začátečníci i pokročilí či budoucí profesionálové, a to hned v několika oborech: housle, viola, violoncello, kontrabas, klavír, akordeon, ale také komorní a orchestrální hra. Kvalitu výuky, rozumně rozvrstvené do šesti dnů s možnostmi individuálního přístupu, zaručuje i to, že na každého lektora připadá v jednom běhu pouze šest žáků. A kromě jiného i pečlivý výběr vyučujících, špičkových hudebníků s pedagogickými zkušenostmi.

V oboru housle a viola to budou Jan, Tuula-Sivula a Kristián Vackovi, u violoncella Petr Šporcl a Marek Babka, u kontrabasu Miloslav Gajdoš, u klavíru Šárka Dudová a u akordeonu Alena Pustějovská. Klavírního doprovodu se ujme Eva Mezerová.

V náplni kurzů je počítáno denně s výukovými lekcemi na zvolený nástroj, korepeticemi podle potřeby a dohody, komorní hrou a zkouškami s orchestrem složeným z účastníků.

Důvěra dělá divy

Třešničkou na dortu má pak pro frekventanty být certifikát s osvědčením a nahrávka z průběhu dění na DVD, ale především veřejný prezentační koncert. Jeden se bude konat na zámku na Hluboké v rámci hudebního letního festivalu.

Zvažuje se i možnost vystoupení přímo na českobudějovickém náměstí. Činnosti kurzů se nepochybně dotkne i natáčení televizního filmu o hudební rodině Vackových plánované na termín mezi červencem a srpnem.

Podle slov ředitelky společnosti Evy Němcové a lektorky Tuuly Vackové, které navazují na zkušenosti z loňských a předloňských aktivit tohoto typu, předností letních prázdninových kurzů je především nenahraditelná atmosféra, soustředěnost a neformálnost vztahů mezi lektory a žáky, což odbourává stres a přispívá i ke snazšímu vstřebávání probírané látky.

„Ve Finsku, odkud pocházím, se takové hudební kurzy konají v každém městečku, v každé větší vesnici, někdy i tři za léto. Ta uvolněnost a vzájemná důvěra dokážou divy – za týden tady děti zvládnou to, co v zimě trvá třeba i týdny a měsíce,“ říká Tuula-Sivula Vacek.

V současnosti se Ars Iuvenum soustřeďuje pouze na hudební výuku, ale později by společnost ráda rozšířila své aktivity i na další umělecké žánry – výtvarné, divadelní, literární a podobně. Má to háček. Vše ale závisí na finančních možnostech, které v současnosti nejsou zrovna nejpříznivější.

„Bohužel jsme se se startem naší činnosti strefili do špatné doby. Úsporná opatření se podepisují i na výši příspěvků, grantů a v neposlední řadě i na ochotě sponzorů. Ačkoliv všichni činovníci pořadatelské společnosti připravují akci bez nároku na honorář a velice vstřícně se k nám zachovala v otázce poskytnutých prostor i konzervatoř, zejména v osobě pana Petra Riese, přece jen si určité náklady musí hradit sami účastníci,“ vysvětluje ředitelka společnosti.

Ars Iuvenum by v budoucnu chtěla svou podporu talentovaným mladým hudebníkům rozšířit třeba i o možnost hradit dětem ze sociálně slabších rodin účast na soutěžích či zakoupení nástroje apod. Jednou z cest k získání prostředků by bylo pořádání koncertů, přehlídek a podobných akcí.

Také koledy

„Jsme schopni připravit koncertní vystoupení v různé délce i v různých žánrech od lidové písničky přes koledy, irské písně až po klasiku. Třeba pro firemní večírky… Benefičními koncerty nebo pořádáním přehlídek bychom chtěli získat prostředky na další činnost a cíle, jak bylo prve uvedeno. Teď ještě najít zájemce a také ty, kteří nám při realizaci našich záměrů pomohou. A chtěli bychom věřit, že takové osoby skutečně potkáme,“ uzavírá Němcová.

Autor: Hana Hosnedlová

4.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 22 250 Kč

Úředníci v oblasti daní služební místo č. 220343 - rada/odborný rada v Oddělení daňového procesu. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22250 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Služba zahrnuje zejména: , -koordinace a metodické usměrňování rozhodujících směrů výkonu správy daní, poplatků nebo jiných obdobných peněžitých plnění, zahrnující stanovení jednotných pravidel pro uplatňování pravomoci správců daně,, -přípravu rozhodnutí vydávaných finančním úřadem v daňovém a správním řízení,, -zpracování stanovisek k opravným prostředkům proti rozhodnutí finančního úřadu,, -zastupování finančního úřadu před soudem., , Posuzovány budou žádosti podané ve lhůtě do 16. dubna 2018, tj. v této lhůtě zaslané služebnímu orgánu prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu Finanční úřad pro Jihočeský kraj, Mánesova 1803/3a, České Budějovice, PSČ 371 87, nebo osobně podané na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu služebního úřadu podatelna2200@fs.mfcr.cz nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky ID scdnz6b., Více informací a žádost včetně požadovaných příloh ke stažení na:, http://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/app/detail/4157811. Pracoviště: Finanční úřad pro jihočeský kraj, Mánesova, č.p. 1803, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Marie Tichá, +420 387 722 289.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 15 000 Kč

Pomocní kuchaři POMOCNÁ KUCHAŘKA - STUDENÁ KUCHYNĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: k platu bonusy, vhodné i jako brigáda např. pro důchodce, vyuč.v oboru není podm, pr.doba PO-PA 4.30-13:00 hod.,SO+NE volné. Pracoviště: Laprod a.k., s.r.o. - lahůdky, Husova tř., č.p. 498, 370 05 České Budějovice 5. Informace: Kozel, +420 604 820 669.

Služby - Služby Pracovníci pro ruční mytí vozidel, oken, 12 200 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků OBSLUHA MYCÍ LINKY, ÚDRŽBÁŘ ČERPACÍ STANICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Mzda bude ujednána při osobním jednání. Čerpací stanice Robin Oil na Máji u Cinestaru., Komunikace se zákazníky, příjemné vystupování, určitá zručnost, chruť do práce.. Pracoviště: Ing. pavel mikeš - čerpací stanice robin oil, M. Horákové, č.p. 1432, 370 05 České Budějovice 5. Informace: Kontakt, +420 724 980 559.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 20 700 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením VŠEOBECNÁ SESTRA S OSVĚDČENÍM. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20700 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadované vzdělání: dle zákona 96/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů, Mzdové podmínky: po zapracování až 20 700 Kč, Náplň práce: poskytování ošetřovatelské péče v domácím prostředí, Požadujeme: , Odborná způsobilost k výkonu povolání všeobecné sestry bez odborného dohledu dle zákona 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních), ve znění pozdějších předpisů, Minimální praxe u lůžka 2 roky, Zdravotní způsobilost, bezúhonnost, Praktické a samostatné myšlení, Komunikativnost, trpělivost, empatii, Práce na PC, Řidičský průkaz skupiny B, Nabízíme:, Pružnou pracovní dobu, Podporu dalšího vzdělávání, Týden dovolené navíc, Služební telefon, Služební automobil, Zájemci, zašlete prosím svůj strukturovaný životopis s motivačním dopisem do 31. 3. 2018 na e-mail sarka.jarolimkova@mchcb.cz, tel.: 733 755 953.. Pracoviště: Městská charita české budějovice, Žižkova tř., č.p. 309, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Šárka Jarolímková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Budějovičtí vyprovodili zimu, která se drží zuby nehty a přivítali jaro.
38

OBRAZEM: Letošní zimě dali Budějovičtí vale

Požár rodinného domu v Čimelicích.
9

V Čimelicích při požáru rodinného domu uhořely dvě osoby

Příjezd Rudé svině, pálení Morany a otevírání Odry v psím počasí: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. března 2018.

V Bernarticích chtějí ukáznit řidiče

Bernartice - Dlouhodobým problémem v Táborské ulici na průtahu Bernarticemi je hustá doprava, ale především neukáznění řidiči.

Čekejme zataženo a teploty pod nulou

Jižní Čechy - V pondělí bude v kraji zataženo až oblačno, místy přechodně i polojasno.

V nové pohádce Z pekla do pekla čerti k smíchu rozhodně nebudou

Český Krumlov - Výpravnou pohádku o tom, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly, natáčí na jihu Čech mladý režisér Daniel Habrda.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT