Představení mělo premiéru v roce 2004. Jde o jednu ze čtyř komedií, jež pro otáčivé hlediště napsala dvojice Martin Glaser a Olga Šubrtová. Krále hrál původně Oldřich Vízner, za něj teď JD hledalo náhradu.

„Ta změna je spíš nešťastná shoda náhod. Hynek Čermák netušil, že je to role po panu Víznerovi. Oni jsou velcí kamarádi a říkal, že kdyby to tušil, nikdy by o tom neuvažoval. Byla to morální záležitost. Rychle jsme hledali další známou tvář,“ řekla šéfka činohry Jana Kališová.

JD letos připraví pro točnu osm titulů. Činohra kromě Žen Jindřicha VIII. opráší 
ještě zbojnickou legendu Robin Hood a vrátí se Pes baskervillský s Karlem Rodenem jako Sherlockem Holmesem. Opera přinese premiéru Janáčkova kusu Příhody lišky Bystroušky, kterou zrežíruje dvojice Skutr, reprízovat se budou Carmen a Rusalka. Balet nabídne podruhé Labutí jezero, jímž se s působením v JD rozloučí šéf souboru Attila Egerházi, místo nějž nastoupí Lukáš Slavický. Malé divadlo nasadí reprízy dobrodružné komedie Baron Prášil, v níž září Roman Nevěčný.

Ceny vstupenek se pohybují od 150 do 990 korun, nejdražší jsou na víkendová představení činohry a opery. Zatím se prodalo 14 500 lístků.

„Společně s rezervacemi je jich teď téměř polovina pryč. Ale jsou ještě na všechny tituly, jen na víkendy se už najdou jenom kategorie C, nejvíc se prodává činohra. V porovnání s loňským rokem jsme 
s prodejem o 5000 kusů vstupenek v předstihu,“ řekla šéfka obchodního oddělení JD Věra Ernstová.