Jan Šmíd působil v USA a nyní již několik let pracuje jako stálý zpravodaj ČRo a České televize v Paříži, dopisuje do časopisu Reflex, kde mu vyšel velmi hezký a netradiční průvodce o Paříži, píše knihy o zajímavých koutech Francie – Obrázky z .......


Jeho zatím poslední počin navazuje na velmi úspěšné vydání „jedničky“. Čtenáři Jana Šmída jistě tuší, že i tentokrát nejde o běžný a rutinní pohled na tento slavný region, ale spíše o jakési „zákulisí“, sondu do životů místních lidí, tipy na méně známé výlety a vylíčení celkové atmosféry.


V této knize navštívíme hrob slavného herce Jeana Maraise, který tento region tak proslavil, a dozvíme se pikantnosti z jeho života. Poznáme opravdové Saint-Tropez, ochutnáme Chateauneuf-du-Pape, vyhlášené nejlepším vínem světa za uplynulý rok, a vypijeme kávu se spisovatelem Peterem Maylem, který Provence proslavil, žije zde, tvoří v oblíbené kavárně. Poznáme místo, kde se natáčel film s Russellem Crowem Poslední ročník - soukromý zámeček.

Knihu Obrázky z Provence podruhé, kterou vydává nakladatelství Gutenberg, doprovází přes 120 dokumentárních autorských fotografií a akvarely Miroslava Konráda Autor ji bude podepisovat osobně toto pondělí od 15.30 hodin v táborském knihkupectví Orion v OD Dvořák (přízemí staré části) a v 17 hodin v českobudějovickém knihkupectvi Gregorius (Lidická 34a).


Příjemné setkání s autorem doplní svými mixy známých francouzských písniček DJ Mushroom a bude se podávat symbolické provensálské občerstvení.