Tradicí se už staly veřejné rozhlasové koncerty pod společným názvem Folková jíška naživo, které zítra pokračují vystoupením písničkářské dvojice Slávek Janoušek – Luboš Vondrák. Dnes si navíc mohou zájemci jejich písničky užít od 19 hodin v táborském Divadle Oskara Nedbala, v pátek pak od 19.30 hodin v Divadelní kavárně v Písku.

„Na jihu Čech, ani v Českých Budějovicích nehraji poprvé. Dobře si vzpomínám na naše hraní v Jeremiášově koncertní síni, kde to bylo skvělé, nebo před pár lety v Klubu Velbloud. Nezapomenutelné a asi nepřekonatelné jsou ale zážitky z půlky osmdesátých let z Písničkářů, tím tenkrát město žilo,“ vzpomíná Slávek Janoušek a dodává, že ačkoliv si každoročně alespoň jednou zajede do oblíbeného Českého Krumlova, tentokrát dá přednost posezení s přáteli.

S Lubošem Vondrákem se setkal již kdysi na počátku své muzikantské dráhy v Malém divadýlku v Brně, kde fungovali nejen jako hudebníci, ale i jako herci. Pokračovali jako duo, začali hrát profesionálně po celé republice, dosáhli mnohých úspěchů, ale nasazení bylo příliš veliké a tempo příliš rychlé. Po dvou a půl letech to Luboš vzdal a fungoval jinde. Když si ale společně zahráli na Lubošových padesátinách, zase se staré společenství obnovilo. A podle Slávkovy pětileté periodicity vydávaných nahrávek by se zájemci měli dočkat jejich nového CD už v příštím roce.

„Náš program obsahuje řadu starších písní z osmdesátých let a průběžně to nejzajímavější z let následujících, až po písně, které zatím na nahrávce vydány nebyly. Jako tradičně vezeme s sebou různá CD, zpěvník či DVD, kdyby si nás chtěl někdo odnést i domů. Budeme se ale těšit na publikum a na to, že tu zase zažijeme něco, co bude stát za zapamatování na dlouhá léta,“ dodává Janoušek k jihočeskému miniturné.

Pořad ve studiovém sále českobudějovického rozhlasu, který bude opět natáčet rozhlas a televize Gimi, začíná v 19 hodin, vstup je zdarma. Návštěvníci si však musí místenky zajistit hodinu předem v recepci rozhlasu.