Posluchači budou mít možnost vychutnat si osvědčená jazzová vystoupení stejně jako nově pojatou, experimentálně laděnou jazzovou generaci v podání takových osobností, jako jsou například Ida Kelarová, P.J. Ryba a Dean Brown nebo František Uhlíř a Darko Jurkovič.

Protože v českobudějovických klubech patří jazz spíše k okrajovým žánrům, byl při výběru jednotlivých koncertů kladen zvláštní důraz na pestrost hudebního pojetí, na originalitu a schopnost každého uskupení přiblížit se co nejširšímu spektru posluchačů.

„Každý návštěvník jakéhokoli z deseti koncertů se může sám přesvědčit, že jazz nejsou jen dokola obehrávané standardy či intelektuální rozkládání stupnic. V našem výběru jsou to především zajímavé hudební nápady prorůstající funkem, punkem, world music, vokálním zpěvem, elektronikou, navíc pokaždé zahrané na dokonale zvládnuté hudební nástroje. Nikdo nemusí mít obavy tento festival navštívit, jazz opravdu není nuda,“ říká produkční Baziliky jiří Grauer .

Vedle zmiňovaných jazzových špiček čeká na návštěvníky například koncert sestavy Sato-San To anebo vystoupení česko-americké vokální ženské skupiny Kačkala, jejíž stylově nezařaditelná tvorba přináší vzteklá slova moudrosti, písně o osvobození a několik morbidit navrch.

K již zmiňovanému kytaristovi Darku Jurkovičovi můžeme dodat tu zajímavost, že je jedním ze dvou nejlepších kytaristů na světě hrající technikou „two hands tapping (obě ruce na hmatníku), která mu umožňuje hrát na kytaru jednou rukou melodii a druhou akordy a basovou linku.

Kompletní program včetně cen jednotlivých koncertů je možné najít na www.bazilika.cz a www.velbloud.info.

V prodeji jsou i permanentky v ceně 250 a 200 Kč, které jsou na všechny koncerty, vyjma vystoupení Idy Kelarové a Desideria Duždy. Vstupenky jsou už nyní v prodeji na prodejních místech Baziliky a Solnice a v hudebním klubu Velbloud.