Trhové Sviny – Soutěž o nejchutnější a nejnápaditější paštiku se bude konat v sobotu od 19 h v kulturním domě. Večerem provede hudební uskupení.

Svatý Jan nad Malší – Country zábavu pořádá v sobotu od 19.30 h v hospodě U Kostela taneční skupina Širák. K poslechu a k tanci zahrají Vodáci. Vstupné 100 Kč.

České Budějovice – TERA burza je připravena na neděli od 9 do 12 h v KD Slavie.

Horní Kněžeklady – V neděli ve 14 hodin začne v místním kulturním domě Setkání helikonkářů.

České Budějovice – V neděli ve 13 hodin začne v divadelním sále českobudějovického Domu kultury Metropol Krajská přehlídka scénického tance. Akce se zúčastní přibližně 250 tanečníků základních uměleckých škol, domů dětí a mládeže (DDM) a ostatních tanečních škol v kraji. Pořádá DDM České Budějovice, vstupenky budou k dispozici na místě.

České Budějovice – Na výlet do říše exotických rostlin, hmyzu a plazů s exponáty z protivínské Krokodýlí zoo se můžete vydat do 15. dubna denně od 9 do 18 h do českobudějovického Domu kultury Metropol. Na prodejní výstavě tu uvidíte více než tisícovku rostlin, těšit se můžete na kvetoucí orchideje, chybět nebudou ani kaktusy a sukulentní rostliny.

Borovany – Pohádku Vodníkova Hanička sehraje loutkové divadlo souboru Jiskra v sobotu od 15 h v hasičárně. České Budějovice – Na pohádku Čarodějnická nevěsta přijďte v neděli od 15 h do divadla U Kapličky, Husova 45. Včelná – Dětský maškarní karneval s klaunem Hugem se uskuteční v neděli od 14.30 h v kulturním domě. Užijete si zábavu, tancování a soutěže.

Týn nad Vltavou – Probouzení broučků, tradiční průvod městem vyrazí od Sokolovny k otáčivému hledišti v neděli v 15 hodin.