Koncert kapely Elán v Budějovicích plánovaný na poslední prázdninový víkend se z technických důvodů posouvá o dva měsíce.  Elán se v Budvar aréně představí až 30. října, lístky zakoupené na původní termín 1. září zůstávají v platnosti.

Jak potvrdil Vašo Patejdl na nedávné tiskové konferenci v Českých Budějovicích, na koncertu by nemělo chybět nic, na co jsou fanoušci zvyklí i u světových kapel. „Bude to poctivá kvalitní show, tak zvaný full koncert sestavený 
z největších hitů a novinek
z alba Anjelska daň včetně aktuálního hitu Kde si. Za celým pódiem bude umístěna obrovská velkoplošná obrazovka, takže videoprojekce uvidí opravdu každý. Program trvá plus minus dvě hodiny," uvedl Vašo Patejdl.

Kapela Elán navštívila Budějovice naposledy v říjnu 2010, koncert si užilo přes 
6000 fanoušků. „Na České Budějovice si velmi dobře pamatuji. Jihočeši si umí koncerty opravdu užít, atmosféra byla nezapomenutelná. Vzpomínám si také, že část kapely málem nestihla koncert, vydali se totiž z Bratislavy přes Rakousko do Budějovic ale Moravských," vzpomíná na koncert Vašo Patejdl.

V rámci doprovodného programu zajistil pořadatel po
19. hodině vystoupení jihočeského objevu Karla Peterky Jr. Mladý písničkář s duší básníka již v deseti letech vyhrál soutěž pro mladé talenty a od jedenácti let skládal vlastní skladby, dokonce i pro jiné interprety. „Vystoupit před Elánem je pro mě velká čest a přiznám se, že už teď  mám trošku trému. Vážím si této příležitosti a doufám, že moje písničky fanoušky Elánu potěší," skromně komentuje své vystoupení Karel Peterka Jr.