Poprvé se zrealizovala vloni, připojily se veškeré multiplexy v Čechách. Myšlenka umožnit všem, aby měli možnost přijít do kina za podstatně snížené vstupné. Připojili jsme se k ostatním multiplexům už vloni, ale diváci moc nevěřili, že mohou vidět film za 50 korun. Proto také návštěvnost nebyla ze začátku nijak velká. Posléze pochopili, že mohou vidět film opravdu za 50 korun, takže poslední dny trhaly rekordy; denně přišlo více než 3000 lidí.
Letos s tím počítáme znovu, takže jsme se snažili dát do plánu atraktivní filmy. Kromě snímků, které hrajeme, přibudou čtyři premiéry, a jsme rádi, že i čerstvý český film Václav nebo novinka film pro děti Pan Včelka. Já osobně se těším na muzikál Once, který měl premiéru v říjnu, ale bylo málo kopií, takže jej uvedeme právě od zítra,“ říká generální managerka CineStar Svatava Kopečková.


Dodává, že vějíř nabídky je široký a zastoupeny jsou opravdu všechny žánry. Vedle filmů pro děti, historického dramatu Královna Alžběta jsou nachystány také podzimní premiérové komedie. „Dělali jsme přípravy, abychom nápor zvládli a těšíme se, že se tak multikino otevře dokořán všem. Předprodej už začal minulý týden.“


K projektu Filmánie se připojuje také táborské kino Svět. „Domníváme se, že diváci snížené vstupné opět uvítají. Naše cena vstupného se nejčastěji pohybuje mezi 70 až 80 korunami. Připojení k této akci chápeme něco jako dárek a snahu nalákat obecenstvo před plátno,“ uvedl dramaturg kina Luboš Dvořák, který kvůli Filmánii provedl některé změny. Například projekci novinkového filmu Chuť lásky od společnosti Hollywood C. E., který nebylo možné hrát za 50 Kč, raději přesunul na leden.


Kino Svět tak v příštích dnech nabídne sedm titulů, Filmánii otevře milostný příběh Vášeň a cit a snímek Jima Jarmusche Zlomené květiny, o víkendu se diváci mohou těšit na Snílky a thriller Pokoj 1408, v pondělí pak dětské publikum ocení dabovanou dobrodružnou fantasy pohádku Hvězdný prach.