Příběh o Zoufálkovi

Kouzelné království se chystá na polévkovou slavnost. Dlouhá řada velmi nešťastných náhod ale způsobí tragédii, která králi zlomí srdce, princezně Hrášce přivodí těžké osamění a jejich poddané připraví o polévku. Do odvolání. Když už se zdá, že krize nemůže být větší, narodí se Zoufálek. Malý myšák s velkýma ušima, který se zcela vymyká myšímu společenství, protože: nebojí se koček a pastí, knížky nežere, ale čte, sní o tom, že se stane rytířem, a navíc mluví s lidmi . . .

Pohádky na dobrou noc

Večer před spaním nevinný příběh, druhý den úžasné dobrodružství! Hotelovému zaměstnanci se jednou provždy změní život, když pohádky na dobrou noc, které vypráví své neteři a synovci, začnou záhadně ožívat. Pokouší se využít tohoto jevu a promítat své ambice do jedné exotické pohádky za druhou. Ale to, co Skeeterův život obrátí vzhůru nohama, jsou nečekané příspěvky dětí.

Valčík s Bašírem

Autobiografický hrdina Ari se vydává za dávnými známými lidmi, kteří mu mohou prozradit, jestli kdysi byl při krutých masakrech v palestinských uprchlických táborech Sabra a Šatíla. Netradiční dokument je po snímku Persepolis dalším animovaným filmem o nedávných dějinách Blízkého východu – stejně poutavý, dojemný i hrůzný.

Zrádce

Příběh bývalého amerického vojáka, který je na útěku před největšími zpravodajskými službami.