Normal

Snímek natočený podle skutečného případu sériových vražd, které ve 30. letech minulého století otřásly celou Evropou.

Výpravný dobový film zachycuje vražedné řádění i dramatický střet uvězněného vraha a jeho obhájce. Šílený a geniální vrah totiž i po uvěznění rozehrává svůj další smrtící scénář a příběh spěje ke strhujícímu finále.

V roli „českého Hannibala“ se na plátna kin vrací Milan Kňažko, protivníkem mu je mladý talent českého herectví Pavel Gajdoš v roli ambiciózního obhájce.

Hlavní trojici postav doplňuje svým návratem na stříbrné plátno Dagmar Havlová jako tajemná vrahova manželka.

Monstra vs. Vetřelci

Film pocházející z dílny DreamWorks je parodií na béčkové sci-fi z 50. let. Příběh vypráví o dívce z Kalifornie jménem Susan Murphy, která přijde do styku se spadlým meteoritem. Ten způsobí, že Susan vyroste do obřích rozměrů. Když je proti ní nasazeno vojsko, ukáže se, že není zdaleka jediným monstrem, o kterém americká vláda ví. Když pak na zemi zaútočí robot jménem Gallaxhar, jsou všechna monstra povolána do boje proti společnému nepříteli…

Soutěž s Deníkem a multikinem CineStar

Režisér Julius Ševčík natočil thriller Normal s kameramanem Antoniem Riestrou. Víte, na jakých slavných filmech se tento Mexičan podílel? Volejte ve čtvrtek od 10 do 10.05 hodin na číslo redakce 387 004 719. Vyhrát můžete některou z filmových cen.